Деякі хвороби можна діагностувати за запахом , як стверджують експерти. Так , якщо у якоїсь людини запах з рота схожий на аромат рідини для зняття лаку з нігтів , то він , скоріше за все , страждає від діабету.
 
У журналі Sensors опубліковані результати дослідження вчених з Monell Chemical Senses Center у Філадельфії , які з’ясували , що безліч хвороб людини можна розпізнати за запахом. Так , при відмові нирок з рота починає пахнути чимось на зразок сирої риби , а при інфекціях сечового міхура сеча пацієнта віддає аміаком.
 
При краснусі піт людини починає пахнути свіжовищипанним пір’ям , і навіть шизофренія має свій запах хвороби – піт хворого пахне оцтом. А при тифі шкіра пацієнта віддає ароматом свіжоспеченого хліба. Нарешті , жовта лихоманка змушує шкіру пахнути м’ясною лавкою або ковбасним магазином , а при інфекціях лімфатичних вузлів з’являється запах пивного перегару .
 
Дослідники підкреслюють , що далеко не всі згадані запахи можна розпізнати неозброєним носом , але вони вважають , що цією справою здатна займатися спеціальна машина. Запахи хвороб , до речі , досить непогано розпізнають собаки , і в ході деяких досліджень наші чотириногі брати знаходили ознаки злоякісних новоутворень саме по запаху .
Дослідники перевірили одну таку машинку , ” винюхуваючу ” рак грудей. Її точність виявилася такою ж високою, як і при мамограмах . У дослідженні згадується і про жінку на ім’я Джоанні , яка запам’ятала запах чоловіка , який хворів на рак простати. Коли вона відчула такий же запах розкладання і від свого тіла , то негайно кинулася до лікарні , де у неї знайшли рак легенів. Хворобу вдалося вчасно вилікувати , і запах тут же зник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ПОЗБУТИСЯ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ З РОТА