Щоб максимально відстрочити візит до стоматолога, дотримання гігієни порожнини рота недостатньо. Необхідно дотримуватися спеціальної дієти, що перешкоджає руйнуванню зубів зсередини.
 
У дієті для зубів немає нічого складного, але незважаючи на це, дуже мало людей, які виконують усі приписи. Більшість з нас не замислюються про наслідки неправильної трапези до тих пір, поки вони не дадуть про себе знати дискомфортом і болем – тільки тоді українці біжать до зубного лікаря і не шкодують коштів на лікування, хоча профілактика зубних захворювань не коштувала б їм ні копійки.

1. Найпоширеніша помилка, що приводить до карієсу-любов до контрастної їжі. Поєднання гарячих і холодних страв руйнує емаль, і на ній з’являються тріщини, з вини яких під час їжі ми морщимося від болю.

2. Ще один бич українців – вживання твердої їжі (насіння, фісташок, сушок та ін.) Вона не тільки псує емаль, а й загрожує повною або частковою втратою зуба. Багато в чому це обумовлено нестачею кальцію в організмі – після 25 років його концентрація в організмі поступово знижується, тому періодично потрібно пити вітаміни, що містять цей мікроелемент.

3. Найбільш шкідливі продукти для зубів – кондитерські вироби, особливо, карамельки. Ласунам дантисти рекомендують замінити цукромістячі «плюшки» на фрукти, овочі або свіжовичавлений сік.

4. Закінчувати трапезу слід овочами – огірком, морквою або парою редисок. Можна з’їсти неочищене яблуко, тому що його шкірка містить багато корисних речовин і добре очищає емаль. А ось перед обідом стоматологи вважають за необхідне пожувати часточку сирої картоплі. Він багатий вітамінами і дуже корисний для травлення.

5. Насолоджуючись смаком цитрусових, пам’ятайте, що вони порушують кислотно-лужний баланс, а їх надмірне вживання небажано не тільки для здоров’я зубів, але і для шлунково-кишкового тракту.

Полоскати рот слід після кожної їжі. В ідеалі, крім цього потрібно скористатися зубною ниткою або, по можливості, щіткою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
6 БЕЗНЕВИННИХ ЗВИЧОК, ЯКІ ПСУЮТЬ ЗУБИ

ТОП-10 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ЗАБАРВЛЮЮТЬ ЗУБИ