Різноманітність продуктів, які є багатим джерелом корисних жирів, сприяє зміцненню здоров’я, якщо споживати їх у розумній кількості.

Жирна їжа часто оцінюється як шкідлива для здоров’я, проте жир не завжди є шкідливим. Навіть насичений жир тваринного походження, до якого насторожено ставляться дієтологи, має право на існування у раціоні харчування – у певних кількостях.

Повністю відмовлятися від жиру не можна, оскільки він забезпечує організм енергією та дає тілу сили для фізичної, розумової діяльності, а також забезпечує адекватне засвоєння корисних поживних речовин, які часто є жиророзчинними. Зокрема, вітаміни A, D, E, K, які є життєво важливими та необхідними для нормального функціонування клітин, метаболізму білків, жирів, вуглеводів, електролітів – вимагають для свого засвоєння організмом певної дози жиру.

Ось деякі продукти, які, будучи жирними, приносять користь здоров’ю і повинні включатися до раціону, якщо немає індивідуальних протипоказань до їх вживання.

Жирна риба. Продукт дає організму поліненасичені омега-3 жирні кислоти, завдяки яким підтримується добрий стан судинної системи та тривале когнітивне здоров’я. Ці цінні жирні кислоти містяться як у благородній червоній рибі, так і у звичайному оселедці, скумбрії, сардинах.

Авокадо. Крім того, що продукт насичений корисними жирними кислотами, він також багатий білком та антиоксидантами. Його споживання захищає від запалення.

Сир. Ще один жирний продукт, який також є відмінним постачальником кальцію, пробіотиків. Особливо корисні білі та тверді сорти: моцарелла, чеддер, пармезан.

Горіхи. Вони також містяться омега-3 жирні кислоти. Крім цього, багато білка та клітковини. Щоденна жменя горіхів вважається добрим способом підтримувати стабільний рівень цукру в крові, не допускати переїдання.

Йогурт. Дослідження показують, що регулярне вживання порції йогурту нормальної, а не низької жирності може допомогти покращити стан серцево-судинної системи та сприяє кращому контролю ваги. Також цей продукт є багатим джерелом пробіотиків і тому сприятливо впливає на роботу кишечника.