Якщо маленька квартира не дозволяє мати особистий простір, це сприяє виникненню хронічного стресу, який погано впливає на здоров’я, – повідомила в інтерв’ю невролог Ерстея Дейс.

Фахівець пояснила, чому у людей, які живуть у обмежених умовах малогабаритної квартири, може погіршуватися самопочуття та здоров’я. За словами Дейс, такі житла швидко захаращуються, тому що в міру життя в них люди обзаводяться все більшою кількістю речей (особливо, якщо сім’я росте). В результаті виникає проблема поганого повітря чи забруднення.

«У маленьких приміщеннях відсутня наскрізна вентиляція, швидше поширюються різні інфекції. Через брак свіжого повітря в кімнатах малогабаритних квартир накопичується вуглекислий газ, стає задушливо», – сказала невролог.

Дейс додала, що повітря поганої якості у житлі сприяє зниженню імунітету, погіршенню роботи дихальних органів, порушенням сну.

Крім того, обмежений простір може стати фактором постійного стресу, якщо він позбавляє людей можливості мати суто особистий простір, не перебуваючи постійно на увазі в інших. У таких умовах можуть страждати і дорослі люди, і діти, у них може виникати психоемоційні, поведінкові проблеми.

«Тим, хто мешкає в маленьких квартирах, слід частіше гуляти, підтримувати чистоту в будинку, не захаращувати його меблями. Можна також спробувати розділити маленьке житло на особисті секції: наприклад, мамина кухня, дитячий куточок, диван татов. Тоді кожен розумітиме, що це його безпечний особистий простір», – поділилася рекомендацією експерт.