У ході дослідження, проведеного вченими з Великобританії, було зроблено висновок про те, що провокуючим фактором у розвитку раку кишечника та інших захворювань ШКТ може бути дефіцит білка, який називають арильним вуглеводневим рецептором. Захиститися від такого дефіциту допомагає капуста – звичайна броколі.

Дані дослідження опублікував MedicalXpress. Вчені встановили, що нестача вищеназваного білка корелює із запаленням кишечника і високим ризиком розвитку онкологічних захворювань шлунково-кишкового тракту. За словами дослідників, відсутність даної речовини не формуються клітини, які виробляють захисний секрет. Але «капустяна дієта», як з’ясувалося, сприяє відновленню цілісності епітелію і істотного зниженню ризику появи злоякісних пухлин.

Також автори роботи відзначили, що вони змогли переконатися: вплив харчування на появу запалень кишечника, а також раку товстої кишки не просто значний – він колосальний.

«Ми виявили настільки сильний значний вплив раціону, багатого жирами і бідного овочами, на виникнення раку товстої кишки, що це вразило нас», – резюмувала керівник дослідження, доктор Гіта Стокінгер.

Джерело: МедікФорум