ГоловнаНовини Здоров'яЗнайдений новий спосіб обчислити термін передчасної смерті людини

Знайдений новий спосіб обчислити термін передчасної смерті людини

Вчені з Московського фізико-технічного інституту у співпраці з закордонними фахівцями створили систему штучного інтелекту, здатну обчислити ймовірність передчасної смерті. За словами фахівців, ніяких спеціальних аналізів для цього не потрібно.

Смерть

Програма штучного інтелекту оцінює біологічний вік людей і, виходячи з цього критерію, прогнозує ймовірність моменту смерті. В основу програми лягли дані американських медичних і соціальних служб про здоров’я декількох десятків тисяч медпрацівників, які збиралися протягом трьох років. Самі дослідники, коментуючи ефективність даного ноу-хау, зазначили, що «метод на базі штучного інтелекту дозволяє визначити ризики смерті точніше, ніж традиційні методи».

Що потрібно, щоб штучний інтелект зробив необхідні обчислення? Найпростіше. Достатньо інформації про рухи людини, – наприклад, взятої з фітнес-трекера. Програма пов’язує особливості рухової активності з даними медичних історій і показниками аналізів і, співвідносячи їх, видає рішення.

Читайте також:  Продукти, які зміцнюють імунітет краще імбиру і лимонів

Ця розробка в черговий раз свідчить: наявність фізичної активності в житті людини надзвичайно важливо. Навіть якщо вона не дуже інтенсивна.

«Нами було зафіксовано збільшення ймовірності передчасної смерті на 50% у випадку, якщо людина страждає від діабету. Мова про втрату приблизно п’яти років життя. Однак ця ймовірність знижувалася на 15%, якщо людина практикувла помірні фізичні навантаження», – констатували автори нової роботи.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News