Вогка осіння погода навіває тугу і позначається на самопочутті? Поставтеся уважніше до цих симптомів, ваш організм сам підказує яких вітамінів не вистачає йому, щоб виправити проблему.

Розглянемо п’ять найпоширеніших недуг, особливо характерних для осені.

1. Важко прокидатися вранці, протягом дня швидко втомлюються очі, стали шаруватися нігті.

Потрібен вітамін D3. Джерелом нестачі вітаміну можуть послужити: камбала, скумбрія, палтус (по 150 грамів щодня), печінка тріски (по 50 грамів), рослинні масла, збагачені вітамінами (дві столові ложки на день), курячі жовтки (два в день).

2. Відчуваєте слабкість у ногах, помітили зниження пам’яті, часто німіють руки-ноги, а серце часом калатає, як ненормальне?

Вам не вистачає вітаміну В1 (тіамін). Його джерелом може послужити: пивні дріжджі (можно купити в аптеці і приймати по інструкції), житній хліб, морква, шпинат, кукурудза (їсти по 70 – 100 грамів кожен день).

3. Долає сонливість, відчуваєте запаморочення, почуваєте деяку загальмованість?

Вирішити проблему може магній і вітамін В6 (піридоксин). Те і інше присутнє в необробленому рисі, боби і горох. Досить з’їдати по 100 грамів на день у відварному вигляді, щоб позбутися від цих симптомів.

4. Жодна застуда не обходить стороною, відчуваєте підвищену чутливість до холоду, помітили вогнища гусячої шкіри, після нічного сну не відчуваєте себе повністю відновленим?

Вам необхідний вітамін С. Найкращими джерелами вітаміну явяются: квашена капуста, журавлина, обліпиха, чорна смородина,шипшина, болгарський перець, грейпфрут і лимон.

5. Ваша шкіра стала сухою і почала лущитися, а в куточках губ з’явилися заїди?

Організм потребує вітамін Р (рутин). Його джерелами можуть служити: журавлина, буряк, гранат, брусниця, чорнослив. Зробіть вибір і з’їдайте один з продуктів хоча б по 100 грамів на день.

Якщо ви відчуваєте перші ознаки застуди, то варто звернути свою увагу на такі природні антибіотики, як базилік, часник, цибулю і імбир. Включивши їх в свій повсякденний раціон, ви допоможете своєму організму в боротьбі з хворобою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПОПОВНИТИ ЗАПАСИ ВІТАМІНІВ ВЗИМКУ