Тиск 120/80 – мрія будь-якої людини, яка стежить за своїм здоров’ям. Але досягти його вельми непросто. Адже людський ритм життя дуже сумбурний, і в ньому все більше часу приділяється роботі, присутня постійна нервозність, переживання за дрібниці, і малорухливий спосіб життя. Всі ці фактори погано позначаються на нашому загальному стані, особливо на серцево-судинній системі, від якої і залежить артеріальний тиск.

Статистика невблаганно свідчить про те, що останнім часом у більшості людей тиск вище допустимих норм. І всякий раз, коли зашкалює тиск, ми не біжимо за допомогою до лікаря. Адже не набігаєшся, а пити таблетки у великих кількостях – як-то теж нерозважливо. Та й організм швидко до них звикає, і вони перестають діяти ефективно.

Тому пропонуємо скористатися деякими порадами, які допоможуть вам у боротьбі з підвищеним артеріальним тиском. Якщо ви відчуваєте, що назріває біда, тоді обов’язково скористайтеся ними для нормалізації свого стану.

Читайте також:  5 способів природного зниження холестерину
Зниження тиску за допомогою масажу

Для цього краще всього покликати на допомогу когось із близьких людей, так як самому робити буде незручно. Помасажуйте шию (коміркова зона), шкіру голови, опустіться до грудної клітки, ну і не забудьте про живіт. Рухи при масажі повинні бути подібними з розтиранням, а не легким погладжуванням. В результаті, у вас не тільки артеріальний тиск знизиться, але і кровотік покращиться, що безсумнівно додасть вам сили і бадьорості.

Масаж за допомогою несильного струменю теплої води

Виконати цю процедуру не складе особливих проблем. Вам знадобиться всього лише направити потік води на голову, а саме — на потиличну зону. Тривалість процедури – до семи хвилин. По її закінченню просушіть волосся. Використання яблучного оцту З допомогою яблучного оцту можна робити примочки на ступні ніг. Для цього необхідно взяти шматок чистої тканини або марлі, змочити в оцті. Вже через десять або п’ятнадцять хвилин ваше самопочуття покращиться.

Читайте також:  Фахівці назвали 8 продуктів, які захищають організм від хвороб
Ванни з гарячою водою для верхніх кінцівок

Для досягнення бажаного швидкого результату, опустіть в гарячу воду кисті рук. Тримайте їх у воді протягом п’ятнадцяти хвилин. Переміряйте артеріальний тиск, і ви побачите, що стрілка тонометра стрімко опустилася вниз.

Контрастний душ для нижніх кінцівок

Мудреці східного світу для зміцнення імунітету рекомендують робити контрастний душ. Але якщо у вас не вистачає на це сміливості, тоді спробуйте ванночки для ніг. Вони дуже корисні людям, які страждають від підвищеного артеріального тиску.

Ступні ніг по черзі опускайте спочатку в холодній, а потім у гарячу воду на дві чи три хвилини. Тривалість процедури становить двадцять хвилин. Закінчуємо її холодною водою.

Ліки на основі мінеральної води

Інгредієнти

  • Склянка мінеральної води;
  • половина лимона;
  • Одна чайна ложка меду.
Читайте також:  Як зберегти літні ягоди без втрати вітамінів

Змішайте всі інгредієнти і випийте залпом. Результат буде відчутний вже через півгодини.

Затримка дихання

Дихальна терапія позитивно позначається на тиску. Затримайте дихання після видиху і рахуйте до десяти. Тривалість затримки – від двох до трьох хвилин. Рекомендується вдаватися до цього методу, коли у вас різко підвищився артеріальний тиск. Метод діє миттєво.

Частіше гуляйте на свіжому повітрі

Прогулянки ефективно впливають на загальний стан здоров’я. А півгодинна ходьба неабияк допоможе знизити артеріальний тиск. Якщо в силу якихось причин ви не можете дозволити собі прогулянки на свіжому повітрі, тоді провітрюйте приміщення.

Прислухайтеся до наших порад, і вам не доведеться купувати дорогі ліки. Артеріальний тиск – це вам не жарти. Чим більше ви про нього знаєте, тим менше ризик отримати від нього серйозні наслідки.

Джерело: HeadInsider