Від здоров’я легенів залежать багато основних показників самопочуття людини в цілому. Французькі лікарі назвали найкращі продукти харчування для збереження здорових легенів.

Звичайно, найкраще, що можна зробити для власних легенів, так це відмовитися від сигарет і контакту з різного роду шкідливими речовинами на кшталт азбесту. Але харчування теж має велике значення. Наприклад, яблука є багатющими джерелами антиоксидантів і фітохімікатів на кшталт катехінів, хлорогенової кислоти і флоридзину, які допомагають знизити ризик запальних процесів, серцево-судинних хвороб і астми. Для збереження здоров’я легенів рекомендується вживати хоча б по одному яблуку в день.

Часник відомий численними корисними властивостями, його основним фітонутрієнтом є аліцин. Часник знижує артеріальний тиск, пригнічує мікроби і навіть забезпечує захист від раку. Китайські вчені з’ясували, що вживання часнику робить позитивний вплив на пацієнтів з раком легенів та іншими хворобами цих органів. Для захисту легенів від інфекцій і хвороб рекомендується вживати по дві-три зубчики часнику в день в салатах, а також в якості приправ.

Абрикоси вважаються потужним засобом захисту легенів, а крім того, це ще дуже смачні фрукти. Дослідники з’ясували, що абрикоси є відмінним джерелом вітамінів С і Е, лікопіну і бета-каротину. Всі ці компоненти відносяться до антиоксидантів, що пригнічують шкідливий вплив вільних радикалів.

Обов’язково включайте в свій раціон грейпфрут – чудове джерело вітамінів C, B6, тіаміну, фолієвої кислоти та магнію. Грейпфрут також має протизапальну активність. Вживання не менше половини цього фрукта на сніданок допоможе забезпечити виведення токсинів з організму і скоротити запалення респіраторної системи.

Замикає наш рейтинг імбир-один з кращих домашніх засобів для лікування застуди і болю в горлі. Вчені вважають, що гінгерол, який міститься в імбирі є найважливішим біоактивним компонентом, що відповідає за запобігання мігрені, астми, застуди і гіпертонії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПРАЦЮЮТЬ НАШІ ЛЕГЕНІ

6 ОЗНАК РАКУ ЛЕГЕНІВ