Число випадків раку ротової порожнини зростає. Тільки у Великобританії щорічно виявляється 8,3 тис. нових випадків, помирає – близько 2,7 тис.чоловік. Як і в ситуації з іншими видами онкології, велике значення в лікуванні захворювання має рання діагностика. Для виявлення раку рота знадобиться всього дві хвилини.

Для початку розберемося, що це за захворювання. Рак ротової порожнини розвивається на поверхні язика, з внутрішньої сторони щік, на небі, яснах або губах, пише Express. Близько 90% всіх випадків пов’язані зі способом життя пацієнта. Так, доведено, що цей вид онкології частіше вражає тих, хто курить, зловживає алкоголем і/або не стежить за збалансованістю раціону. Також збільшує ризик розвитку раку ротової порожнини наявність вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Читайте також:  Рівень холестерину зв'язали з кількістю вживаної води

Щоб виявити захворювання, знадобляться дзеркало, хороше освітлення і чисті руки. Також важливо звернути увагу, що огляд потрібно проводити раз на місяць. Під час нього варто кожен раз пункт за пунктом виключати характерні ознаки раку ротової порожнини. Якщо ж якийсь з них виявлений, то потрібно негайно звернутися до лікаря.

Отже, перше, що може вказати на рак ротової порожнини – виразки, червоні або білі плями в будь-якому місці рота. Також повинна насторожити шишка або припухлість у роті, на щелепі або шиї, які зберігаються більше трьох тижнів. Утруднене ковтання, жування або рух щелепою теж можливий симптом онкології.

Читайте також:  Названо напій, який знижує ризик розвитку раку

Ще одна ознака – оніміння язика або будь-якої іншої частини рота. Також відзначаються відчуття, що щось забилося в горлі, або хронічний біль в горлі і/або хрипота, що зберігаються більше шести тижнів. Звернутися до онколога варто і в разі незрозумілої втрати зубів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News