Зелений чай на сніданок може стати найпростішим способом, який допоможе підтримати загальне здоров’я і артеріальний тиск, зокрема. Нове дослідження виявило, що одна незвичайна хитрість максимально збільшує користь цього напою.

Секрет полягає в нагріванні такого чаю до температури не менше 37 градусів за Цельсієм. Вся справа в тому, що цей трюк активує його ферменти, що знижують кров’яний тиск.

Дослідження, опубліковане в журналі Cellular Physiology & Biochemistry, показало, що білок під назвою KCNQ5 відіграє ключову роль у боротьбі з гіпертонією. Він є частиною зовнішньої мембрани клітин, яка допомагає їм контролювати надходження калію в кров-головного “борця” з високим тиском, пояснив автор дослідження Джеффрі У. Ебботт порталу Eat This, Not That!.

Читайте також:  Лікарка назвала шкідливі після 50 років продукти

“Тому KCNQ5 називають білком “калієвого каналу”. KCNQ5 та інші іонні канали необхідні для контролю електричної активності нашого тіла та для таких процесів, як мислення, рух, скорочення м’язів та серцебиття”, – додав він.

Вчені виявили, що розігрітий чай допомагає відкрити цей канал, що, в свою чергу, змушує клітини викидати регулюють тиск іони калію. Фахівці відзначили, що для отримання такого ефекту навіть не потрібно тримати чай гарячим – досить просто нагріти його.

Як розповів Еббот, сполуки, присутні в нагрітому напої (навіть після повторного охолодження), більш ефективно взаємодіють з KCNQ5, дозволяючи іонам калію потрапляти з клітин в кровотік. Якщо чай заварюється перший раз, то найкраще використовувати для цього гарячу воду. В такому випадку з напою можна витягти всі корисні антиоксиданти.

Читайте також:  Стоматолог назвав способи скоротити витрати на лікування зубів

Однак експерти порадили переконатися, що для приготування чаю використовується вода потрібної температури. За їхніми словами, зазвичай вона нижча за ту, яку рекомендує виробник. Наприклад, улун і чорний чай потрібно заварювати при температурі 75-80 градусів за Цельсієм, додали вони.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News