ГоловнаНовини Здоров'яЗвідки взявся рак? Вчені повідомили сенсацію про появу смертельної хвороби

Звідки взявся рак? Вчені повідомили сенсацію про появу смертельної хвороби

Американські палеонтологи, які за кілька років обстежили понад десять тисяч хребців динозаврів з семисот музейних зразків, знайшли ознаки онкологічних захворювань майже у сотні качкодзьобих динозаврів – гадрозаврів, які жили в крейдяний період, приблизно 70 мільйонів років тому.

Сліди злоякісної пухлини помітили на кістках черепахи Pappochelys rosinae, що жила 240 мільйонів років тому. Її скелет витягли з відкладень раннього тріасового періоду на півдні Німеччини.

Сканування показало, що тварина страждала остеосаркомою, що виникла через “бунт” дорослих стовбурових клітин в окісті. Такі пухлини сьогодні найчастіше вражають молодих людей – це один з найпоширеніших видів раку кісток у людини і домашніх тварин.

Читайте також:  Лікарі з США перерахували 10 продуктів для здоров'я мозку

Найдавніший на тепер рак діагностували палеонтологи з Університету Вашингтона в Сіетлі (США). Намагаючись зрозуміти, як у ссавців з’явилися зуби, вони досліджували черепи горгонопсів – шаблезубих звіроящерів, які мешкали 255 млн років тому, в самому кінці палеозойської ери.

Щоб дізнатися, яким чином зуби горгонопсів кріпилися до черепа, дослідники розрізали одну з щелеп на дрібні частини і побачили на коренях шаблезубих іклів стародавнього хижака незвичайні кістяні бульбашки неправильної форми. Це були одонтоми – доброякісні пухлини зубної тканини.

Подібні утворення нерідко виникають в яснах і на зубах людини, зазвичай безболісні, вони не заважають щелепі нормально працювати. Однак їх наявність вказує на можливість злоякісних проявів надалі. Отже, не виключено, що різного роду пухлини супроводжували багатоклітинне життя фактично з моменту його виникнення на планеті, підсумовують автори статті.

Читайте також:  5 спосіб підвищити рівень метаболізму і схуднути

Джерело: Обозреватель

Продовження на наступній сторінці: 1 2
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News