Мабуть, практично кожен з наших читачів ще в дитинстві познайомився з цілющими властивостями гірчиці. При застуді мами і бабусі ставили нам на груди або між лопаток гірчичники, для вірності примотуючи їх до тіла вовняним шарфом або шалем. Як виявилося, сучасна фарміндустрія також віддає належне гірчиці. Подробиці – в нашій статті.

Сила гірчиці була відома ще з давніх-давен – кажуть, сам Піфагор відзначав її чудові властивості. Для лікування від різних недуг гірчицю використовували у Стародавній Греції, на Близькому Сході та в Китаї. Цінували гірчицю і на Русі. А багато пізніше – в Україні. Гірчичники були одним з найбільш доступних засобів для лікування застуди, а для профілактики нерідко використовувався гірчичний порошок – його насипали в вовняні шкарпетки, щоб за ніч гарненько прогріти ноги. Як відомо, гірчичний порошок містить ефірну речовину – алілове масло, яке і забезпечує розігріваючий ефект.

Найсучасніше і практичне рішення – це натуральний сухий гірчичний порошок, призначений спеціально для прийому місцевих ванн. При місцевих ваннах у воду занурюють руки (до ліктів) і ноги (до середини гомілки) – найзручніше робити це в тазіку. І продається він в аптеці, бо містить підвищену кількість алілового масла!
 
Напевно ви помічали зв’язок між змоклими ногами і наставшою потім застудою? Звичайно, грип та багато інших простудних захворювань розвиваються не через переохолодження як такого, їх причина – вірус, що є у нашому організмі. Але переохолодження (у нашому випадку – мокрі ноги) сприяє зниженню імунного захисту. Якщо ми наступаємо в калюжу, відбувається короткий спазм кровоносних судин – при цьому дратуються нервові рецептори не тільки ніг, але і верхніх дихальних шляхів. Все це в сукупності робить переохолодження важливим фактором для розвитку хвороби.

Як же бути? Дуже просто – після наступившого переохолодження потрібно максимально швидко зігрітися. Промочили ноги – постарайтеся скоріше зняти мокре взуття, висушити стопи рушником і надіти сухі шкарпетки або колготки.

Ідеальний варіант – гарячі ножні ванни. Коли ми «паримо» ноги, гаряча вода чинить на рецептори наших стоп теплову і подразнюючу дію, покращуючи кровообіг у верхніх дихальних шляхах (за рахунок рефлекторних зв’язків) і активуючи власні захисні сили організму (простіше кажучи, «підганяючи» наш імунітет). При цьому максимального ефекту можна досягти, додавши в гарячу воду гірчицю! Звичайно, не варто використовувати столову гірчицю з банки – її краще приберегти для смажених ковбасок.
Аптечний порошок забезпечить лікувальний зігріваючий вплив. В упаковці 10 пакетиків, кожен розрахований на одне застосування. Випускається засіб у трьох варіантах – класичному, з женьшенем і червоним перцем (посилений). У кожній коробці – докладна і зрозуміла інструкція із застосування.

Здоров’я вам і веселої зими!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПРОМОКЛИ І ЗМЕРЗЛИ НОГИ?

ЯК ШВИДКО СПРАВИТИСЯ З ЗАСТУДОЮ

ЧОМУ МИ ХВОРІЄМО ПІСЛЯ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ?