В процесі еволюції деякі особливості людського тіла втратили свій сенс. Якщо раніше деякі з них дійсно мали значення, то зараз ці звички абсолютно не потрібні. Про що ж йдеться, запитаєте ви. Читайте в матеріалі, щоб розібратися, які звички організму заважають людині нормально жити.

Звичка №1: страх темряви

Безліч років люди боялися темряви, так як настання ночі таїло в собі справжню загрозу. У стародавні часи хижаки прокидалися в цей час доби, а людина опинялася беззахисною. Навіть зараз маленькі діти бояться темряви, так як вважають, що в темряві можуть ховатися монстри. Це відгомін інстинктів предків людини. Здавалося б, чого тут боятися, адже явно в квартирі нікого немає. Але несвідомий страх присутній і заважає жити багатьом людям.

Звичка №2: лінуватися

Лінь — абсолютно нормальне явище в житті кожного з нас, але при цьому вона заважає нам жити. Навіть спортсмену властиво іноді хотіти повалятися на дивані, ніж йти в тренажерний зал. Вся справа в генетичному коді, який навіть в процесі еволюції не змінився. Він вказує нам: не треба витрачати сили просто так, адже на горизонті може з’явитися хижак або здобич. Тренування та інші не зовсім важливі заняття вважаються нашим мозком абсолютно безглуздими, тратою силою вхолосту. Те ж саме стосується виносу сміття, походу в магазин, прибирання — все, що нам не дуже подобається, хочеться відкласти. А саме це і заважає нам жити.

Звичка №3: запаси на чорний день

Кожна людина, яка худнула хоч раз в житті знає, що організм відчайдушно чинить опір такому серйозному втручанню. Тіло не хоче розлучатися із зайвими кілограмами і запасами жиру, які він зробив на чорний день. Коли людина знижує калорійність раціону, організм відразу знижує метаболізм, тим самим заважаючи схуднути. Справа в тому, що в жировій тканині існує ген, який називають інсуліновий рецептор. Саме він і велить триматися за кожну калорію, вважаючи, що можуть настати голодні часи. Проте зараз в більшості своїй це заважає людині жити, так як запаси на чорний день заважають стати стрункими.

Звичка №4: організм рятує найцінніше

Якщо ви хоча б раз мерзли на вулиці, то знаєте, що перше, що хочеться зігріти — це пальці. Мерзнуть кінцівки тому, що організм в буквальному сенсі відбирає у них кров, а значить, і тепло, віддаючи її більш потрібним органам. На жаль, організм не може зрозуміти, що вже незабаром після цього ми зайдемо в тепле приміщення, а морозити пальці і ноги зовсім не обов’язково. А це в цілому заважає жити, так як доставляє різні незручності.

Звичка №5: залежність від світла

Режим сну визначає світловий день. Очі первісних людей були пристосовані бачити тільки під час сонця. Світанок — пора вставати, щоб полювати, темніє — сон. Незважаючи на те, що зараз ми можемо дозволити собі збити цей ритм, так як немає необхідності не спати тільки під час сонця, залежність від сну вночі до цих пір залишається. Вся справа в гормоні мелатоніну, який допомагає заснути. А при попаданні світла на клітковину ока – прокинутися. Складно оцінити, наскільки ця звичка організму заважає жити, але, ймовірно, для тих, у кого збитий графік роботи, це велика проблема.

Звичка №6: з’їдати все на тарілці

Цю звичку з самого дитинства нам вселяють батьки — необхідно з’їдати все до кінця. Вона склалася з давніх часів, адже первісні люди не знали, коли будуть їсти в наступний раз. Не можна стверджувати, що у них був строгий графік харчування і режим дня (крім сну). Зараз же цей інстинкт абсолютно марний, так як ми можемо розподіляти свій раціон таким чином, щоб не шкодити організму. Навіть знаючи, що ми можемо перекусити в будь-який момент, коли зголодніли, все одно продовжуємо їсти до останнього шматочка.

Варто відзначити, що не всі ці звички і особливості нашого організму шкідливі. Останній дійсно здатний позначитися на здоров’ї. Адже переїдання може призвести до ожиріння, проблем з вагою, травною системою. Тому людям рекомендують контролювати свої порції, слухати свій організм, а не маму, яка твердить, що намагалася заради тебе і твого насичення.

В цілому прислухатися до свого організму дуже корисно. Треба його відчувати і розуміти, адже від цього залежить все наше життя.