Суперечка про те, що популярні губки для миття посуду небезпечні для нашого здоров’я триває роками. Вияснити, що насправді приховують у собі різнокольорові “мочалки” взялися Німці і визнали, що потрібно міняти їх хоча б раз в тиждень!

Біологічна бомба на раковині

“Честь” знайти відповідь на хвилююче всіх питання про те, які мікроби ховаються насправді в звичайних, кухонних губках, припала точним Німцям. Команда вчених з декількох науково-дослідних інститутів ретельно проаналізувала вміст цього банального предмету, як може здатися на перший погляд, який більшість з нас має в своїй кухні.

Вчені піддали ретельному мікроскопічному дослідженню губки, що надходять від жителів Філлінген-Швеннінген в Баден-Вюртембергу. Для експериментів було взято 14 “губків”, був проведений аналіз вмісту їх з використанням методу секвенування ДНК мешкаючих в них мікроорганізмів.

Читайте також:  Скільки людей можуть легко стати алкоголіками

На 16 см кубічних кухонної губки вченим вдалося виявити до 82 мільярдів бактерій – це майже в 11 разів більше, ніж людей у світі. Дослідники відзначили 362 різновиди мікробів на одній міючій ганчірці . Таку кількість мікробів можна порівняти тільки з… людськими фекаліями!

Маленька губка як зброя масового ураження

Доктор Маркус Егерт- мікробіолог з Університету Furtwangen в Німеччині підкреслює, що немає такого другого місця на Землі, де було б так багато цих мікроорганізмів. Тепле і вологе місцем, як поверхня губки для миття посуду, є майже ідеальним живильним середовищем для хвороботворних мікробів.

За найнебезпечніші з них експерти визнали:

  • бактерією, що викликає менінгіт,
  • бактерії пневмонії,
  • золотистого стафілокока,
  • сальмонелу,
  • Escherichia coli (кишкова паличка), яка може викликати сепсис, інфекції сечовивідних шляхів і шлунково-кишкового тракту,
  • бактерії Acinetobacter, відповідальні за інфекції шкіри,
  • Campylobacter jejuni – що призводить до харчових інфекцій, міститься у фекаліях
  • Moraxella osloensis – викликає кон’юнктивіт
Читайте також:  Лікар розкрила небезпеку жарознижувальних засобів для печінки

Бактерії на губках

Група, клас, порядок, родина – таким поділом дослідники класифікували мікробів, які присутні на кухонних губках для миття

Тільки тиждень губки для миття посуду, придатні для використання

Якщо ретельно дезінфікувати губки для миття посуду, то вдасться очистити їх.

Доктор Егерт підтверджує, що, хоча насправді таким чином можна ліквідувати частину бактерій, проте ми тільки позбавимося тих, які для нас найменш шкідливі. Неможливо усунути з їх поверхні мікроби, які є найбільш небезпечними для нашого імунітету. Деякі вважають, що обливання губок окропом або розміщення їх на кілька хвилин у мікрохвильовку може допомогти продезінфікувати їх. На жаль, це не так просто.

Читайте також:  П'ять ранкових звичок, які зроблять ваше тіло здоровим та підтягнутим

Німецький мікробіолог визнав, що найбільш важко видалити бактерії Moraxella osloensis – саме через неї у людей, які рідко міняють кухонні губки можуть виникнути подразнення слизової оболонки очного яблука та кон’юнктивіту.

Найбільш ефективний спосіб зменшити розвиток небезпечних мікробів… викид “старої” губки. Як часто ми повинні це робити? За словами експертів, краще міняти їх на нові раз в тиждень. Довше можуть послужити нам в інших приміщеннях, наприклад у ванній кімнаті, а на кухні вже через 7 днів накопичення небезпечних мікробів на їх поверхні може бути на стільки великим, що безпечніше відмовитися від розповсюдження мікробів, які проживають на губці і замінити її на “нову модель”.

Хто б міг подумати, що звичайна губка може бути таким джерелом бід…

Джерело: Nature