Подібні клітини мозку можуть належити до сотень і навіть тисяч різних видів, – повідомляє журнал “Science”.

Мозок іноді порівнюють до комп’ютерної мережі, однак він значно відрізняється від неї. Частина його функцій є вивчена вченими, тим не менш, багато інших залежить від самих клітин головного мозку.

Фахівці з Salk Institute і University of California, Сан-Дієго піддали випробуванням 2784 клітин лобової кори головного мозку 25-річного загиблого чоловіка, а також 3377 нейронів мозку миші. У мишей вдалося ідентифікувати 16 типів клітин, схожих зовні, але які відрізняються генетичною активністю, у людей – 21. Деякі типи клітин, є такими, які раніше не були відомі.

На думку авторів, розуміння ролі окремих типів нейронів (їх може бути сотні або тисячі), має допомогти в пізнанні механізмів роботи мозку, перешкод, пов’язаних із захворюваннями, і навіть таємниць людської свідомості. Це також полегшить роботу над штучним інтелектом.

Окремі клітини класифікуються за способом метилювання ДНК. Приєднання метильної групи до біологічного носія інформації або її видалення дозволяє змінювати активність генів, включаючи і вимикаючи їх.

Подальші дослідження повинні стосуватися більшої кількості мишачих і людських мізків та їх окремих областей і допомогти у визначені типів клітин, що дозволяють, інгібувати передачу сигналів між іншими клітинами або виправляти їх; надання інформації про конкретні кольори, звуки, рухи спостережуваних об’єктів, дотик комара на шкірі та інших подразників.

Коли список комірок вже буде готовий, вчені мають намір порівняти активність генів у здорових осіб, з активністю генів людей із захворюваннями мозку. Знаючи точно, які існують складові елементи мозку, можна буде імітувати роботу їх діючих систем.