Нова публікація в American Journal of Health Promotion розповідає про дослідження вчених з США, які вирішили з’ясувати, наскільки небезпечним може бути не постійне, а лише епізодичне паління. Вони прийшли до висновку, що шкода сигарет не залежить від того, чи постійно курить людина, чи в окремих випадках.

Думаєте, що зрідка викурена сигаретка не принесе шкоди? Помиляєтесь. «Періодичне вживання сигарет в перспективі призводить до таких же ризиків виникнення захворювань серцево-судинної системи, як і постійне паління від пачки і більше на добу», – наводиться в журналі думка дослідників з даного приводу.

Серед людей, що мають досвід тютюнопаління, вчені виділяють окрему групу тих, хто не використовує сигарети щодня, – однак при цьому може палити в певних ситуаціях, наприклад, в барі при вживанні алкоголю, або у дружніх компаніях. Таких споживачів тютюну вчені називають «соціальними курцями».

Читайте також:  Щоденна чашка чаю знижує ризик інсульту та серцевих хвороб

Останнє дослідження показало, що соціальні курці нітрохи не менше ризикують своїм здоров’ям, ніж ті, хто курить кожен день. До такого висновку вчені прийшли, порівнявши показники артеріального тиску і рівня холестерину в 40 тисяч активних і соціальних курців зі штату Огайо.

Медики констатували, що вберегти організм від впливу тютюну можна тільки в одному випадку – якщо людина ніколи не затягувалась цигаркою і не вдихала дим.

Джерело: MedikForum