Нова публікація в American Journal of Health Promotion розповідає про дослідження вчених з США, які вирішили з’ясувати, наскільки небезпечним може бути не постійне, а лише епізодичне паління. Вони прийшли до висновку, що шкода сигарет не залежить від того, чи постійно курить людина, чи в окремих випадках.

Думаєте, що зрідка викурена сигаретка не принесе шкоди? Помиляєтесь. «Періодичне вживання сигарет в перспективі призводить до таких же ризиків виникнення захворювань серцево-судинної системи, як і постійне паління від пачки і більше на добу», – наводиться в журналі думка дослідників з даного приводу.

Серед людей, що мають досвід тютюнопаління, вчені виділяють окрему групу тих, хто не використовує сигарети щодня, – однак при цьому може палити в певних ситуаціях, наприклад, в барі при вживанні алкоголю, або у дружніх компаніях. Таких споживачів тютюну вчені називають «соціальними курцями».

Читайте також:  Ці речовини та продукти будуть тримати мозок у тонусі

Останнє дослідження показало, що соціальні курці нітрохи не менше ризикують своїм здоров’ям, ніж ті, хто курить кожен день. До такого висновку вчені прийшли, порівнявши показники артеріального тиску і рівня холестерину в 40 тисяч активних і соціальних курців зі штату Огайо.

Медики констатували, що вберегти організм від впливу тютюну можна тільки в одному випадку – якщо людина ніколи не затягувалась цигаркою і не вдихала дим.

Джерело: MedikForum