Часто серцевий напад у людини здається випадковим і раптовим явищем, але лікарі кажуть, що з цілого ряду причин хвороба якраз буває передбачувана. Стрес, високий тиск, діабет, зайва вага, гіподинамія: у серцевого нападу є мінімум десять основних винуватців.

Куріння. За даними Німецького товариства кардіологів, куріння вважається найбільш важливим фактором ризику раннього серцевого нападу: дослідження показують, що понад три чверті пацієнтів з серцевим нападом палять у віці до 55 років.

Зайва вага і ожиріння. Безпосередньо на серцевий напад вони не впливають, але тісно пов’язані з нижченаведеними факторами ризику отримати інфаркт.

Високий кров’яний тиск. Високий тиск (гіпертонія) вважається самостійним захворюванням серцево-судинної системи, від якого люди часто страждають, не знаючи цього. При гіпертонії серце постійно перевантажене. В результаті при відсутності лікування воно просто не витримує.

Читайте також:  Газова плита у квартирі може викликати проблеми зі здоров'ям

Цукровий діабет. Підвищені рівні глюкози в крові, такі як ті, які викликають діабет 1 і 2 типу, назавжди пошкоджують артерії. Це може призвести до численних ускладнень, включаючи серцево-судинні захворювання. У жінок діабет є більш вагомим фактором ризику серцевого нападу, ніж у чоловіків.

Гіподинамія. Згідно з дослідженням, проведеним Британським журналом спортивної медицини, у жінок старше 30 років відсутність фізичної активності є найбільш важливим фактором ризику серцевих нападів. За даними ВООЗ, щоденних 20 хвилин помірних вправ, таких як їзда на велосипеді або ходьба може бути достатньо для зниження ризику інфаркту.

Стрес (дистрес). Для здоров’я і серця шкідливий тривалий стрес: він сприяє підвищенню тиску і рівня цукру в крові.

Читайте також:  П'ять проблем зі здоров'ям, які зазвичай виникають після 50 років

Псоріаз. Тяжкий псоріаз означає стійкі запальні реакції організму, які з часом викликають серцево-судинні ушкодження.

Підвищений рівень ліпідів в крові. В умовах харчування, насиченого тваринами жирами, підвищується рівень холестерину або тригліцеридів. Якщо організм більше не може повністю розщеплювати жири, вони відкладаються у вигляді так званих бляшок на стінках судин. Забиваючи судини, вони ведуть до появи атеросклерозу.

Атеросклероз. Він оцінюється медиками як незалежний фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Звужені кровоносні судини викликають порушення кровообігу, які можуть бути небезпечними для життя, якщо відбуваються в мозку і серці. Їх результатом стають інсульт або серцевий напад.

Читайте також:  Чотири причини, чому варто кожен день їсти горіхи

Ревматизм. Ревматизм також робить судини і артерії схильними до атеросклерозу. Як і в разі псоріазу, причиною є постійні запальні процеси, які сприяють відкладенню холестеринових компонентів на стінках судин.

Вік. Менопауза і вік – це ті фактори збільшеного ризику серцевого нападу, на які, на жаль, не можна вплинути.

Спадковість. У зоні підвищеного ризику розвитку серцево-судинних захворювань – це коли серцеві напади, інсульти або шунтування вже відбулися у членів сім’ї першого ступеня.

Джерело: МедікФорум