Зайва вага від вуглеводів, підвищений холестерин – від яєць. Деякі теорії з області правильного харчування – не більше ніж міф. З такою думкою виступили два фізіологи з США, Венді Репович і Джанет Петерсон.

За словами фахівців, сьогодні люди отримують багато інформації про шкоду і корисність тих чи інших продуктів. Але значна частина цих відомостей не має під собою наукового або медичного обгрунтування. Про це фізіологи Репович і Петерсон розповіли в рамках 11 щорічного саміту-виставки «Здоров’я та фітнес» Американського коледжу спортивної медицини (ACSM).

Отже, що саме фахівці вважають міфом?

Вуглеводи – причина зайвої ваги. Експерти відзначають, що дана думка склалася через той ефект, який дає скорочення насиченої вуглеводами їжі в раціоні харчування: зменшення запасів вуглеводів в організмі дозволяє домогтися зниження ваги. Але таке схуднення, підкреслюють фахівці, буде короткочасним – тіло все одно пристосується до нових для себе обставин. Постійна відмова від вуглеводів неможлива фізіологічно: вона провокує процеси, через які організм втрачає здатність підтримувати нормальну життєдіяльність.

8 склянок води в день. Вважається, що для здоров’я корисно випивати саме стільки. Фізіологи констатують: дійсно, вода, втрачена при диханні, походах в туалет і потінні, повинна заповнюватися. Але для цього зовсім не обов’язково випивати саме 8 склянок. Точна кількість води, необхідна людині – це виключно її індивідуальна потреба, пов’язана з особливостями особистої фізіології.

«Є тільки одна універсальна рекомендація. Якщо ваша сеча блідо-жовта, значить, ви п’єте оптимальну кількість води. Якщо темно-жовта, пити потрібно більше», – заявили експерти.

Цільнозернові продукти корисні. Насправді сьогодні під виглядом цільнозернових продуктів продається багато їжі, яка містить в собі барвники і добавки, що робить її схожою на корисну. Фізіологи радять отримувати по 85 грам цільного зерна в день, щоб знизити ризик серцевих захворювань, діабету та інсульту, – краще у вигляді малооброблених круп.

Яйця підвищують рівень холестерину. Яєчні жовтки в порівнянні з іншою їжею містять в собі найбільш концентрований холестерин. Але здатність яєць підвищувати холестерин в організмі багато в чому міфологізована – це можливо тільки за умови, що щодня з’їдається велика кількість харчового холестерину, а сама людина страждає від порушень жирового обміну.

Будь-який алкоголь шкідливий. На думку американських фізіологів, у споживанні спиртного ключовим фактором є дозування. 170 грамів вина і 340 грамів пива – це та кількість, яка не зашкодить дорослій людині, якщо у неї немає явних проблем зі здоров’ям. До того ж алкоголь є антикоагулянтом, а червоне вино містить ще й антиоксиданти. У дуже невеликих дозах ці напої навіть можуть бути корисні.

Джерело: МедікФорум