Вода, квасоля, кефір, вівсянка: ці, а також кілька інших простих продуктів допомагають запобігти збільшення геморою, захищають від його появи. За словами лікарів, харчування в такому випадку має забезпечувати профілактику запорів.

Запори збільшують вже наявний геморой або сприяють його утворенню. Фахівці відзначають, що зазвичай причиною запору є раціон з низьким вмістом клітковини і дуже низький рівень рухової активності. Постійний прийом ліків від стресу також може сприяти запорам. Жінки стикаються з проблемою запорів частіше, ніж чоловіки.

Вживаючи в їжу прості і доступні продукти, можна поліпшити роботу кишечника, вирішити проблему запору і захистити себе від можливого збільшення геморою.

Вода. Достатнє вживання води дуже важливо для запобігання запорів і млявого травлення: достатньо пити! Брак рідини веде до затвердіння калових мас, що ускладнює їх проходження в кишечнику і підвищує ймовірність запалення в ньому.

Цільне зерно. Цільнозернові різновиди злаків (пшениця, полба, жито) або рис містять вітаміни і мінерали, а також багато клітковини. Ці в основному неперетравлювані волокна пов’язують воду і пом’якшують стілець.

Рослинна їжа. Запори і геморой часто виникають у людей, які їдять багато м’яса. Рослинні продукти – фрукти, овочі, салати, різноманітна зелень – необхідні для нормального травлення.

Бобові культури. Квасоля, горох, сочевиця, а також кукурудза – це багатюще джерело клітковини. Харчові волокна клітковини можуть робити калові маси більш об’ємними і в той же час гнучким, що дозволяє кишечнику з легкістю справлятися з випорожненням і захищає від появи геморою. Чоловікам рекомендується вживати до 38 грамів клітковини в день, жінкам-до 25 грамів.

Вівсянка і висівки. Також забезпечують організм клітковиною. Завдяки великій кількості харчових волокон цільна вівсяна крупа добре вбирає токсини і м’яко виводить їх. Схожий ефект дають і пшеничні висівки.

Насіння льону. Столова ложка лляного насіння в день працює як ефективний домашній засіб від запорів. Насіння льону містять багато омега-3 жирних кислот: з одного боку, вони пом’якшують вміст кишечника, а з іншого боку «змащують» кишечник і полегшують переміщення його вмісту.

Сухофрукти. Чорнослив, фініки, абрикоси, інжир в сушеному вигляді дуже ефективні в боротьбі з запорами і гемороєм: під час процесу травлення вони пов’язують воду і роблять стілець м’яким. Однак слід пам’ятати, що сухофрукти містять багато фруктози. Потрібно завжди контролювати їх вживання.

Кава. Кава стимулює нервову систему, а разом з нею – і травлення, кишкову перистальтику. Володіє проносним ефектом.

Квашена капуста. Квашена капуста і сік з неї теж надають проносну дію і таким чином запобігають запорам. При цьому в ній містяться молочнокислі культури, що поліпшують стан кишкової мікрофлори.

Яблучний оцет. Стакан води з однією-двома чайними ложками яблучного оцту також надає стимулюючу дію на кишечник.

Джерело: МедікФорум