Відомо що почуття спраги вказує на те, що тілу необхідна вода. Це означає, що рівень води у вашому організмі впав нижче рівня, необхідного для нормального функціонування.

Але спрага – не єдина явна ознака того, що організм потребує води. До того ж є більш важливі ознаки зневоднення.

1. Темно-жовта сеча

Зазвичай це основна ознака того, що ви не п’єте достатньо води. В ідеалі, сеча повинна бути світло-жовто-бурштинового кольору. Коли людина не п’є достатньо води, нирки підвищують концентрацію відходів в сечі.

У тому числі мертві клітини крові, токсини, білки та інші продукти, які необхідно видалити з організму, що призводить до темнішого сечовипускання.

Ви також можете помітити більш темну сечу після вживання певних ліків, вітамінів групи В, буряків, ожини, спаржі або харчових барвників.

Якщо ви помітили тимчасову зміну кольору сечі, подумайте спочатку, чи вживали ви щось, що могло б змінити колір сечі. Потім збільште споживання води і спостерігайте, чи стане колір сечі більш світлим.

Але якщо сеча залишається темною протягом тривалого періоду часу, це може бути ознакою більш серйозних проблем зі здоров’ям.

Читайте також:  Стрункі зовні люди фактично можуть страждати на ожиріння

2. Виробництво сечі зменшується

З іншого боку, ви також можете знизити кількість сечі в день. Більшість людей ходять в туалет 6-7 разів протягом 24 годин. Коли ви не п’єте достатньо води, стає менше рідини, щоб замінити рідини, які видаляються з організму.

Нирки намагаються утримувати якомога більше рідини, щоб уникнути зневоднення. Якщо ви мочитеся менше 6 разів на день, подумайте про споживання води і збільште при необхідності.

3. Сухість шкіри

Багато людей із сухою шкірою відчувають дефіцит води, навіть якщо вони не знають, що це може бути основною причиною сухості шкіри. Щоденне споживання води покращує кровообіг і сприяє відновленню шкіри.

На додаток до використання лосьйонів для зволоження шкіри, як ніби це було єдиним рішенням, спробуйте пити більше води.

4. Темні кола під очима

Якщо ваші очі болять і часто супроводжуються темними колами. Вони можуть бути явною ознакою зневоднення. Очі завжди повинні бути вологими, а вода необхідна для утворення сліз і вологи в оці. Збільшуючи споживання рідини, результати можуть бути видні відразу.

Читайте також:  Названо шкідливі та наявні в щоденному меню продукти

5. М’язові спазми

М’язові спазми — це мимовільне скорочення м’язів або груп м’язів. Вони можуть тривати від протягом декількох секунд до декількох хвилин. Недолік калію , кальцію і магнію шляхом дегідратації може стимулювати м’язові спазми або судоми.

6. Голод і зайва вага

Організм не знає різниці між голодом і спрагою. Гіпоталамус, частина мозку, що відповідає за регулювання голоду і спраги, часто плутається, викликаючи відчуття голоду у відповідь на спрагу. Перекуси замість склянки води призводять до надмірного споживання калорій і збільшення ваги.

Тому якщо ви намагаєтеся скинути або підтримувати свою вагу, переконайтеся, що ви споживаєте достатню кількість води. При відчутті голоду, випийте склянку води перед тим, як перекусити, і почекайте 10-15 хвилин, щоб побачити, чи пройшов голод або все ще присутній. Якщо ви все ще голодні, тоді це справжній голод, і вам пора їсти.

7. Раніше старіння

Багатьом відомо, що організм складається на 70% рідини, коли ця кількість виснажується, шкіра стискається. Брак води збільшує наш шанс отримати зморшки. Пиття достатньої кількості води допомагає запобігти старінню.

Читайте також:  Терапевт розкрила зв'язок між хропінням та інсультом

8. Біль в суглобах

Вода діє як мастило для суглобів, яка дозволяє двом кісткам ковзати один по одному, поки суглоб рухається. Не достатня кількість рідини призводить до пошкодження клітин хряща. Якщо організм хронічно зневоднений, ваші клітини в кінцевому підсумку досягнуть точки перегину, і хрящ дегенерує без відновлення. Якщо ви страждаєте від болю в суглобах, пам’ятайте про споживання води і при необхідності збільште її.

9. Виразки шлунка

Нестача їжі або води може призвести до накопичення кислот шлунка. Тому для захисту шлунка бажано вживати їжу з регулярними інтервалами в 2 години, а також пити багато води, як в попередніх рекомендаціях.

10. Запор

Щоденне споживання води допомагає підтримувати вологість в кишечнику і може запобігти хронічному запору. Якщо ваше споживання води дуже низьке протягом дня, це може створити проблеми для кишечника.

З цієї причини мінімальна і рекомендована кількість води в день складає від 8 до 12 склянок, ви можете дізнатися більше інформації про те, як правильно пити воду.