Науково доведено, що те, що ми їмо, може викликати у нас рак. Кращі дослідники раку визначили які продукти ефективні в запобіганні раку.

Зв’язок між харчуванням і раком був продемонстрований в багатьох дослідженнях, проведених в останні десятиліття.

Які продукти або компоненти їжі можуть допомогти запобігти раку, особливо раку товстої кишки, раку молочної залози або раку шлунка?

Продукти, які захищають від раку

Ці та інші питання розглядаються в останні роки провідними експертами в галузі досліджень раку в усьому світі.

Це 14 продуктів, які захищають від раку:

1. Продукти, що містять клітковину, захищають від раку

Продукти, що захищають від раку, містять клітковину: овочі, фрукти, цільне зерно, бобові, а також зелені листові овочі. Ці продукти запобігають раку товстої кишки і раку прямої кишки.

Існує два типи волокон — розчинні і нерозчинні. Нерозчинна клітковина допомагає скоротити час проходження їжі через травну систему, а також знизити вплив токсичних і канцерогенних факторів.

Розчинні волокна ферментуються бактеріями в товстій кишці і перетворюються в жирні кислоти з коротким ланцюгом, що позитивно впливає на клітини товстої кишки.

2. Фрукти та овочі є бар’єром проти раку

Вони запобігають раку рота, глотки, гортані, стравоходу і шлунку (фрукти, ймовірно, також захищають від раку легенів). Фрукти та овочі містять багато компонентів, які допомагають запобігти раку:

Вони містять важливі антиоксиданти, такі як вітамін С і бета-каротин. В результаті допомагають боротися з вільними радикалами, які викликають пошкодження ДНК клітини. В результаті це може привести до ракової трансформації-процесу, завдяки якому нормальні клітини стають раковими клітинами.

Вони містять фітохімічні речовини, які затримують ракові процеси, допомагаючи підтримувати нормальну функцію імунної системи. А також можуть відновити пошкодження, викликані ДНК клітин.

Вони багаті харчовими волокнами, розчинними і нерозчинними.
Вони відносно низькокалорійні, тому вони допомагають підтримувати здорову масу тіла — фактор, який сам по собі виявився дуже важливим у профілактиці раку.

3. Овочі та фрукти, що містять бета-каротин
Наприклад, морква, гарбуз, солодка картопля, манго, персики, абрикоси, диня і багато іншого. Ці продукти захищають від раку стравоходу.

Бета-каротин — це природний пігмент, що міститься в їжі. Він відіграє важливу роль у комунікації між клітинами, яка може допомогти запобігти рак, а також є значним антиоксидантом.

А також цей компонент провітаміном А, так як він організмом перетворюється у вітамін А. Він важливий для нормальної роботи імунної системи і функціонування ферментів, які допомагають затримувати рак.

4. Овочі з сімейства капустяних, захист від раку

Ці продукти захищають від раку: броколі, капуста, цвітна капуста, брюссельська капуста, ріпа, редис, гірчиця і рукола.

Ці продукти запобігають різні види раку і містять протиракові компоненти. В результаті вони усувають забруднюючі речовини і канцерогени.

5. Овочі з цибулевого сімейства захищають від раку

Наприклад, цибуля, зелена цибуля і цибуля-порей. Вони запобігають рак шлунка і рак легенів. Овочі цього сімейства містять сполуки сірки (що надають їм унікальний запах), які сприяють створенню захисних ферментів, які нейтралізують канцерогени і, отже, захищають від раку шлунка.

А також містять кверцетин. Він особливо ефективний для захисту від раку легенів.

Але завжди пам’ятайте про кількість! Все добре в міру.

6. Часник

Запобігає раку товстої кишки і раку прямої кишки. Часник містить унікальне з’єднання сірки під назвою алліцин. Ця сполука захищає клітини товстої кишки від токсичного впливу канцерогенних хімічних речовин. А також працює, щоб зупинити зростання ракових клітин, які вже почали розвиватися.

А також було виявлено, що часник працює, зменшуючи запалення в організмі, яке пов’язане з розвитком ракових процесів.

7. Овочі та фрукти, багаті лікопіном

Овочі, багаті лікопіном, захищають від раку, такі як помідори (теж томатна паста), кавун, диня дині, гуава і грейпфрут.

Ці продукти запобігають і захищають від раку простати. Вважається, що лікопін володіє потужними антиоксидантними здібностями. А також він інгібує проліферацію ракових клітин, покращує імунну систему. Подібно часнику, зменшує запальні процеси в організмі.

8. Овочі та фрукти, багаті вітаміном С

Такі продукти, як перець, капуста, цвітна капуста, брюссельська капуста, гірчиця, броколі, шпинат, помідори, цитрусові, ківі, гуава, смородина, малина, шипшина і полуниця. Вони особливо ефективно запобігають рак стравоходу.

Вітамін С, також званий аскорбіновою кислотою, є водорозчинним антиоксидантом. В результаті відіграє важливу роль у нейтралізації вільних радикалів у водянистій частині тканин нашого тіла. Ягоди особливо багаті вітаміном С.

9. Продукти, багаті селеном

Продукти, що захищають від раку простати, багаті селеном. Особливо такі як бразильські горіхи, кеш’ю, фісташки, гарбузове насіння, кріп , кропива, огірки, часник, гриби і деякі продукти тваринного походження, такі як яєчний жовток, краб і т. д.

Одне з можливих пояснень належить до участі селену в створенні певного антиоксидантного ферменту, який природним чином створюється в нашому організмі. В результаті завдяки цьому ферменту відбувається зниження активності вільних радикалів, які ушкоджують ДНК клітин.

10. Продукти, що містять фолієву кислоту

Наприклад, незбиране зерно, зелені листові овочі (шпинат, петрушка, кріп, капуста, салат, броколі) і буряк. Вони запобігають рак підшлункової залози.

Вважається, що механізм дії фолієвої кислоти, яка відноситься до групи вітамінів групи В, затримує канцерогенні гени. А також фолієва кислота відіграє важливу роль у виробництві ДНК. А також запобігає змінам в клітинах, які перетворюють її з нормальної клітини в ракову клітину.

11. Продукти, що містять кальцій, є захистом від раку

Такі, як капуста, броколі, мигдаль, кунжут і тахіні, шпинат. Вони запобігають раку товстої кишки і раку прямої кишки. Кальцій і вітамін D є двома компонентами, тісно пов’язаними один з одним. В результаті вони обидва допомагають нормальному поділу клітин, затримують активність ракових клітин і прискорюють руйнування ракових клітин товстої кишки.

Кальцій запобігає роздратуванню кишечника, що, ймовірно, є однією з причин виникнення цих видів раку.

Примітка: було виявлено, що високе споживання кальцію – 1500 мг або більше в день-пов’язане з підвищеним ризиком раку простати у чоловіків. Проте, це дуже висока кількість кальцію, яка навряд чи буде надходити в організм з продуктами харчування.

12. Бобові

Боби, сочевиця, горох і нут. Згідно з дослідженнями, регулярне вживання бобових культур знижує ризик розвитку раку різних типів. Особливо таких як рак шлунка, прямої кишки, передміхурової залози і легенів.

Бобові містять різні корисні для здоров’я компоненти, такі як водорозчинні волокна, які мають протиракову дію. А також було виявлено, що компоненти в бобових, таких як червона квасоля, горох, сочевиця мають протиракову дію.

13. Оливкова олія

Високе споживання оливкової олії є відмінною рисою традиційної середземноморської дієти і пов’язане з більш низькою захворюваністю раком, включаючи рак товстої кишки і прямої кишки, порівняно з іншими західними країнами.

14. Куркума

Різні дослідження показали, що куркума і її екстракти інгібують ракові процеси і розвиток різних пухлин. Особливо таких як рак шкіри, шлунка, дванадцятипалої кишки, мови, товстої кишки, молочної залози і простати.

Не тільки харчування:

Є перевірені фактори, які знижують ризик раку

1. Фізичні вправи. Існують переконливі докази того, що фізичні вправи знижують ризик розвитку раку товстої кишки, раку прямої кишки, раку молочної залози і раку ендометрія.

2. Лактація. Існують переконливі докази того, що грудне вигодовування знижує ризик розвитку раку молочної залози.

3. Вага в межах норми: надмірна вага і високий відсоток жирових відкладень стимулюють розвиток раку стравоходу, раку підшлункової залози. А також раку товстої кишки, раку прямої кишки, раку молочної залози, раку ендометрія і раку нирки.