Рак грудей — серйозна проблема, яка зачіпає велику кількість жінок. Навіть ті, хто думає, що це ніколи не торкнеться їх або їх близьких можуть опинитися в зоні ризику. Ми вирішили з’ясувати все про цю проблему, що потрібно знати, щоб зрозуміти, що вам може загрожувати ця проблема і які методи профілактики є.

Факти про рак грудей

Чи знаєте ви, що близько 1 з 8 американських жінок (трохи менше 12%) мають інвазивний рак молочної залози протягом життя? Американське онкологічне товариство оцінює, що десь близько 232,340 нових випадків інвазивного раку молочної залози буде діагностовано у жінок і близько 39 620 жінок помруть від раку молочної залози в 2018 році. Рак молочної залози є другою провідною причиною смерті від раку у жінок (з них тільки рак легенів більш поширена проблема). Ризик раку молочної залози у жінки приблизно подвоюється, якщо у неї є родич першого ступеня (мати, сестра, дочка), у якої був діагностований рак молочної залози. Близько 15% жінок, які мають рак молочної залози, мають аналогічний діагноз у одного члена сім’ї. І на позитивній ноті треба закінчити цю добірку фактів, в даний час в Сполучених Штатах налічується понад 2,9 мільйони чоловік, які перемогли рак молочної залози. Головне, дізнатися про хворобу вчасно.

Як запобігти появі раку грудей?

Профілактична самопоміч має вирішальне значення для зниження ризику розвитку раку молочної залози. Є багато речей, які ми можемо щоденно робити, щоб піклуватися про груди, і тримати їх здоровим.

# 1 їжте здорові продукти

Вживання добре збалансованої дієти з овочами, м’ясом хорошої якості і білками, корисними жирами і екологічно чистими продуктами життєво важливо для того, щоб бути активними і здоровими. Не забудьте отримати багато незамінних жирних кислот і продуктів, багатих антиоксидантами. Купіть стільки органічних продуктів, скільки зможете, щоб уникнути генетично модифікованих продуктів і шкідливих хімічних речовин. І зменшіть кількість оброблених цукрів і простих вуглеводів у вашому раціоні, оскільки це те, що створює запалення і кислотність в організмі.

# 2 займайтеся спортом

Дослідження показують, що підвищена фізична активність, навіть коли вона стає частиною життя, знижує загальний ризик раку молочної залози приблизно на 10-30%. Все, що потрібно, – це помірне заняття вправами, наприклад, 30-хвилинна пробіжка п’ять днів на тиждень, щоб отримати цей захисний ефект. Трохи спорту і ймовірність раку стане не такою високою.

# 3 не паліть

Куріння сигарет пов’язано з підвищеним ризиком раку молочної залози у жінок і, в цілому, жахливо для вашого тіла у багатьох відношеннях.

# 4 годуйте дітей грудьми стільки, скільки зможете

Мало того, що грудне вигодовування добре для вашої дитини, це добре для вас. Відповідно до одного з досліджень , ви зменшуєте ризик появи раку на 4,1% за кожні 12 місяців грудного вигодовування. Таким чином, чим довше ви годуєте грудьми, тим краще для здоров’я ваших грудей (і вашої дитини!). Передбачається, що більш низькі рівні естрогену в організмі під час лактації відповідають за зниження ризику. Гормон естроген підживлює 80% всіх випадків раку молочної залози.

# 5 обмежте кількість алкоголю, який ви п’єте

Використання алкоголю пов’язане з підвищеним ризиком раку молочної залози. Рекомендується приймати не більше 1 келиха напою в день.

# 6 підтримуйте здорову вагу

У всіх нас є ідеальна вага для нашого тіла. Постарайтеся залишатися в ВАШОМУ здоровому діапазоні. Ожиріння підвищує ризик раку молочної залози, особливо після менопаузи, коли частіше зустрічається рак молочної залози.

# 7 Уникайте шкідливих хімічних речовин в косметичних продуктах

Сьогодні в косметичних продуктах багато небезпечних і токсичних речовин. І багато пов’язані з підвищеним ризиком проблем зі здоров’ям і раком. Є неофіційна статистика, що 99% агресивних пухлин раку молочної залози мають у них парабени. Це не доведено, але варто подумати про це. Парабени є одним з найбільш поширених консервантів, які ми бачимо в таких продуктах, як дезодоранти, шампуні і лосьйони для тіла. Варто знайти джерела або навіть зробити свої власні косметичні товари. Якщо ви не можете з’їсти продукт, не кладіть його на своє тіло. Є багато ресурсів для природного догляду за тілом.

# 8 уникайте замісної гормональної терапії

Менопаузальная гормональна терапія підвищує ризик розвитку раку молочної залози. З 1999 по 2005 рік рівень захворюваності на рак молочної залози в США знизився приблизно на 2% в рік. Зниження спостерігалося тільки у жінок у віці 50 років і старше. Одна з теорій полягає в тому, що це зниження було частково пов’язано з зменшенням використання замісної гормональної терапії.

# 9 підтримка лімфатичної системи

Аюрведа називає лімфатичну систему «рікою життя». Лімфатична система являє собою односторонню систему судин і вузлів, яка проходить по всьому тілу від ваших ніг до вашого серця, від ваших рук до вашого серця і від голови до серця. Вся ваша імунна функція залежить від руху і протікання лімфатичної системи. Рідина, яка називається лімфою, переміщається по всьому організму, руйнуючи хворобу, що викликає мікроорганізми (патогени). І оскільки в лімфатичної системи немає «насоса», як в серцево-судинній системі, вона покладається виключно на рух тіла, щоб рухатися. Щоденний самомасаж, соляні скраби і суха чистка можуть тримати лімфу в хорошому стані. Обов’язково завжди рухайтеся в напрямку, в якому ваша лімфа хоче рухатися, тобто, до серця.

# 10 практика самообстеження грудей

Це чудова звичка регулярно вивчати груди. Познайомтеся з вашими грудьми. І якщо є які-небудь зміни у вашій тканини грудей, ви зможете помітити їх.