Нові дослідження припускають, що включення в ваш раціон від восьми порцій овочів і фруктів в день, здатне зробити вас щасливішими.

Вже давно експерти рекомендують дієти з високим вмістом фруктів і овочів, щоб запобігти розвитку раку і серцево-судинних захворювань. Але дослідники помітили, що досить важко переконати людей є більше фруктів і овочів сьогодні, щоб побачити переваги подібного живлення тільки через кілька років. Тоді як поліпшення вашого настрою стануть помітні набагато швидше.

Вчені університетів Великобританії і Австралії проаналізували щоденники харчування 12 285 австралійців. Добровольці були відібрані випадковим чином, було вивчено також психічний стан кожного з них. При цьому не враховувалися особисті обставини і зміни доходів, які могли б вплинути на настрій людей.

Читайте також:  Продукти, які допомагають залишатися печінці здоровою

В ході дослідження було виявлено, що близько 85% учасників щодня вживали менше трьох порцій фруктів в день, а 60% з’їдали менше трьох порцій овочів. Незначний відсоток добровольців (1,83%) споживали більше п’яти порцій фруктів в день, а 7,75% ‒ більше п’яти порцій овочів.

В результаті було виявлено, що поліпшення настрою спостерігалося після кожного збільшення щоденної кількості порцій овочів і фруктів, досягаючи максимуму при збільшенні кількості порцій до восьми.

Вченими був зроблений висновок, що, коли кількість вживаних фруктів і овочів зростала з нуля до восьми порцій, разом з цим зростала і задоволеність життям і поліпшувався настрій, що можна буде оцінити вже через 24 місяці. Це збільшення задоволеності можна порівняти з пристроєм безробітного людини на роботу.

Читайте також:  Ось чому людям, старшим за 40 років, небезпечно часто приймати антибіотики

На думку Андрю Освальда, професора, провідного дослідника, мотивація людей для здорового харчування ослаблена, тому що переваги такого способу життя (наприклад, запобігання раку) можна спостерігати лише через десятиліття. Поліпшення ж настрою від споживання більшої кількості фруктів і овочів майже миттєве.

Дослідники також сподіваються, що врешті-решт стане можливим провести паралель між результатами вищезазначеного дослідження та останніми науковими дослідженнями щодо ролі антиоксидантів в житті людей. Імовірно було встановлено зв’язок між вмістом каротиноїдів, що містяться в червоних, жовтих і оранжевих овочах і фруктах, з оптимізмом людини.

У будь-якому випадку потрібні подальші дослідження в цій області.

Читайте також:  Ці чотири продукти допоможуть при запаленні суглобів та артриті

За даними Центру з контролю і попередження захворювань, США, сьогодні лише 1 з 10 американців щодня вживає необхідну кількість овочів і фруктів. Тільки 13% і 9% опитаних дотримуються федеральним рекомендацій по правильному харчуванню і з’їдають від 1,5 до 2 чашок фруктів в день і від 2 до 3 чашок овочів, відповідно.

Представники Британської дієтологічної асоціації також наводять докази того, що кожна порція фруктів і овочів може знизити ризик виникнення інсультів на 40%, а онкозахворювань – на 20%.

Джерело: zdorovieinfo