Нові дослідження припускають, що включення в ваш раціон від восьми порцій овочів і фруктів в день, здатне зробити вас щасливішими.

Вже давно експерти рекомендують дієти з високим вмістом фруктів і овочів, щоб запобігти розвитку раку і серцево-судинних захворювань. Але дослідники помітили, що досить важко переконати людей є більше фруктів і овочів сьогодні, щоб побачити переваги подібного живлення тільки через кілька років. Тоді як поліпшення вашого настрою стануть помітні набагато швидше.

Вчені університетів Великобританії і Австралії проаналізували щоденники харчування 12 285 австралійців. Добровольці були відібрані випадковим чином, було вивчено також психічний стан кожного з них. При цьому не враховувалися особисті обставини і зміни доходів, які могли б вплинути на настрій людей.

Читайте також:  Кращі продукти для боротьби з артритом назвали фахівці

В ході дослідження було виявлено, що близько 85% учасників щодня вживали менше трьох порцій фруктів в день, а 60% з’їдали менше трьох порцій овочів. Незначний відсоток добровольців (1,83%) споживали більше п’яти порцій фруктів в день, а 7,75% ‒ більше п’яти порцій овочів.

В результаті було виявлено, що поліпшення настрою спостерігалося після кожного збільшення щоденної кількості порцій овочів і фруктів, досягаючи максимуму при збільшенні кількості порцій до восьми.

Вченими був зроблений висновок, що, коли кількість вживаних фруктів і овочів зростала з нуля до восьми порцій, разом з цим зростала і задоволеність життям і поліпшувався настрій, що можна буде оцінити вже через 24 місяці. Це збільшення задоволеності можна порівняти з пристроєм безробітного людини на роботу.

Читайте також:  Діабет 2 типу: кращий продукт на сніданок для контролю цукру в перебігу дня

На думку Андрю Освальда, професора, провідного дослідника, мотивація людей для здорового харчування ослаблена, тому що переваги такого способу життя (наприклад, запобігання раку) можна спостерігати лише через десятиліття. Поліпшення ж настрою від споживання більшої кількості фруктів і овочів майже миттєве.

Дослідники також сподіваються, що врешті-решт стане можливим провести паралель між результатами вищезазначеного дослідження та останніми науковими дослідженнями щодо ролі антиоксидантів в житті людей. Імовірно було встановлено зв’язок між вмістом каротиноїдів, що містяться в червоних, жовтих і оранжевих овочах і фруктах, з оптимізмом людини.

У будь-якому випадку потрібні подальші дослідження в цій області.

Читайте також:  Дефіцит кальцію: перші симптоми і небезпечні наслідки перерахували фахівці

За даними Центру з контролю і попередження захворювань, США, сьогодні лише 1 з 10 американців щодня вживає необхідну кількість овочів і фруктів. Тільки 13% і 9% опитаних дотримуються федеральним рекомендацій по правильному харчуванню і з’їдають від 1,5 до 2 чашок фруктів в день і від 2 до 3 чашок овочів, відповідно.

Представники Британської дієтологічної асоціації також наводять докази того, що кожна порція фруктів і овочів може знизити ризик виникнення інсультів на 40%, а онкозахворювань – на 20%.

Джерело: zdorovieinfo

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News