Прищі на обличчі, особливо жіночому, є проблемою, і від них хочеться позбутися якнайшвидше. Наприклад, червоні прищі на обличчі доставляють чималий дискомфорт і можуть навіть призводити до психологічних і емоційних розладів. Природа таких висипань або окремих утворень може бути найрізноманітнішою: від алергічної реакції і вікових змін до ендокринних або імунологічних збоїв і наслідків зараження підшкірним кліщем. Розглянемо найбільш часті причини появи червоних прищів на обличчі. Ми з’ясували, через що можуть з’являтися прищі.

Чому на обличчі з’явилися червоні прищі

Спробуємо перелічити основні причини появи червоних прищів в області обличчя докладніше.

Алергія. Висипання внаслідок алергічної реакції – часте явище особливо у маленьких дітей. Але не тільки. Через склад їжі і води для вмивання, забрудненості повітря на вулиці або в приміщенні, використовуваних косметичних засобів та лікарських засобів, а також інших факторів реальністю може стати алергічна екзема та її ускладнені форми, алергічний дерматит, псоріаз, кропив’янка, токсидермія. Як відомо, алергени мають властивість накопичуватися в організмі людини, і навіть впливу в невеликій мірі якого-небудь фактора (запаху, пилку, хімічної речовини тощо) іноді вистачає, щоб людину «посипало».

Підлітковий вік. Злощасні вугри (акне) докучають чималій кількості юнаків і дівчат і нерідко сприймаються ними як катастрофа. Найчастіше причина появи акне полягає у статевому дозріванні. І буває, що молоді люди погіршують ситуацію, видавлюючи прищі і роблячи це неправильно. Але так, крім шрамів, можна внести інфекцію, що приведе в кращому разі до появи нових прищів, а в гіршому – до більш серйозних захворювань, наприклад сепсису.

Слід пам’ятати, що найчастіше вугрі проходять з часом самі. Але не варто відмовлятися піти на прийом до компетентного дерматолога, який зможе поставити правильний діагноз і призначити необхідне лікування, адже проблема може бути і в інфекції, і в неправильному харчуванні, і в імунному збої.

Вікові проблеми з судинами. У людей за 30 нерідко спостерігаються проблеми з кровоносними судинами, що може знаходити відображення в підвищеній чутливості судин обличчя до різних подразників, появи так званої «судинної сіточки». На цьому тлі нерідко розвивається таке захворювання, як розацеа (рожеві вугри), що характеризується висипаннями в області щік, носа і надбрівних дуг. Ці висипання червоного кольору, сверблять і можуть значно опухати. Розацеа – не заразна хвороба, але ті, хто з нею зіткнувся, відчувають великий дискомфорт.

Причини появи рожевих вугрів до кінця не розкриті, але найчастіше їх пов’язують з ендокринними порушеннями, поруч захворювань ШКТ і імунною відповіддю організму. Також досить часто розацеа йде рука об руку або може бути викликана демодекозом – хворобою, що викликається мініатюрним підшкірним кліщем. Червоні прищі на обличчі при розацеа численні, дрібні і часті.

Дуже важливо правильно поставити діагноз, так як на розацеа схожий, наприклад, псоріаз та інші види висипів. У лікуванні також неприпустимо застосування препаратів, до складу яких входять гормони, за цим треба стежити.

Демодекоз. Як вже зазначалося, підшкірний кліщ (вугрі) може в ряді випадків привести до дуже неприємного захворювання шкіри обличчя – демодекозу. Цікаво, що вищезгаданий кліщ знайдений і в дермі здорових людей, так що активізація і розвиток самої хвороби залишається не до кінця вирішеним питанням. Втім, сьогодні розроблені ефективні та недорогі засоби для боротьби з цим захворюванням. Але, перш ніж користуватися ними, слід прийти до дерматолога для постановки і уточнення діагнозу і призначення лікування. Також, чим раніше почати лікувати демодекоз, тим менше ймовірність ускладнень у вигляді ураження повік, очей, зовнішньої частини вух і губ.

Інші причини прищів на обличчі

Неправильне харчування і шкідливі звички. Хоча про це вже сказано і написано дуже багато, відзначимо, що досить часто червоні прищики в області обличчя – вірний супутник при неправильному, нераціональному харчуванні. З цієї причини лікарі і дієтологи не радять часто харчуватися фаст-фудом і продуктами з високим вмістом барвників, консервантів і стабілізаторів, наприклад, багатьма видами чіпсів, сухариків, горішків; пити хімічно синтезовані газовані напої і т. д. Також може бути шкідливою жирна, гостра, солона їжа, копченості, червоні види овочів і фруктів (принаймні, в період загострення від них краще відмовитися).

Алкоголь, зокрема червоні вина, деякі сорти пива, може також посилювати розвиток висипань. Про це краще проконсультуватися з лікарем. А від куріння потрібно однозначно відмовитися, так як нікотин та інші смоли і отрути, що входять до складу тютюну, крім доведеної шкідливості на окремі органи, знижує захисні сили всього організму.

Хвороби внутрішніх органів. Шкірні покриви схожі на лакмусовий папірець в тому сенсі, що на них відразу ж відображається стан внутрішніх органів людини, будь-яких хвороб і порушень. Шкіра обличчя – не виняток. Тому, перш ніж бігти в аптеку за новим кремом, краще переконатися, що у вас все в порядку всередині. Звичайно, йти до лікаря навряд чи принесе задоволення, але є дійсно грамотні фахівці, дізнавшись яких, вам навіть захочеться піти саме до них.

Звичайно, перерахувати всі причини виникнення прищів і почервонінь на обличчя дуже важко. Їх занадто багато і навіть стає більше. До того ж часто можуть впливати кілька факторів одночасно, так і досвідченому лікарю може знадобитися не один аналіз або зішкріб, щоб точно визначити джерело (або джерела) проблеми. Але, озброївшись знаннями, хорошими лікарськими препаратами і позитивним настроєм, перемогти прищі – можливо!

Спробуйте знайти причину появи прищів і усунути її, і результат не змусить себе чекати!