Біль у спині, також відома як люмбаго, особливо поширена, хоча її можна відчути у будь-якому місці вздовж хребта – від шиї до стегон. Але коли попрацюєш на дачі весь день, то болить найчастіше саме спина.

У більшості випадків біль не викликана чимось серйозним і, як правило, з часом стає краще – це може бути викликано потянутим м’язом або через те, що ви спали в більш незвичайній позиції.

Товариство фізіотерапії дало поради про те, як впоратися з болем у спині і зменшити ваші шанси на її повторення. Ми розповідаємо, що потрібно зробити, щоб біль у спині вас не турбував, а також, що робити, якщо вже прихопило спину після дачі.

1. Більшість людей у всьому світі відчувають біль в спині хоча б раз протягом життя

Це може викликати занепокоєння, але такий біль дуже поширений і рідко небезпечний. Хребет є міцною, стабільною структурою і не легко пошкоджується, тому в більшості випадків це просте розтягнення або запалення.

У цих випадках – 98 відсотків, згідно з дослідженнями, людей відновлюються досить швидко, і багато роблять це без лікування. Деякі люди відчувають повторювані епізоди, які можуть бути неприємними, але знову ж таки вони рідко небезпечні. Якщо біль з’явився відразу після роботи в саду, то ви можете знати напевно, що стало причиною — неправильні навантаження на м’язи спини, яких варто уникати в майбутньому.

2. Вам рідко потрібен рентген, і він може принести більше шкоди, ніж користі

Іноді біль у спині такий сильний, що люди йдуть робити знімок. Але не поспішайте. У дуже рідкісних випадках може бути щось більш серйозне, що вимагає медичної консультації, якщо не було ніякої фактичної травми.

Найчастіше біль — це проблеми з м’язами і нервами. Тим не менш, на небезпечні ситуації припадає всього два відсотки випадків, тому, якщо ваш фізіолог або ДП не відправлять вас на рентген, ви повинні вважати це хорошим знаком. Самостійно собі призначати цю процедуру теж не варто. Пам’ятайте, що це не така вже й безпечна процедура.

3. Уникайте постільного режиму, залишайтеся на роботі і поступово відновлюйте звичайні заняття

Як хочеться нічого не робити після того, як ви потягнули спину. Тільки лежати весь день і все. Наукові дослідження вказують на тривалий відпочинок і запобігання активності у людей з болями в попереку фактично призводить до великих болів, більш повільного одужання і більш тривалої відсутності на роботі.

У перші дні нового епізоду болю в попереку, уникайте важкого навантаження на спину, це може допомогти полегшити біль. Однак потім треба поступово додавати активність, щоб м’язи не втратили еластичність.

Повернення до всіх звичайних видах діяльності насправді важливо для порятунку. Проте всі навантаження повинні бути легкими і помірними, щоб біль не повернувся.

4. Ви не повинні боятися згинання або підйому тягарів

Гнучкість і підйом вантажів часто зображуються як причини болю в спині, і, хоча травма може статися, якщо щось підхоплено незручним або незвичним способом, швидше за все, це буде розтягнення або надмірне напруження.

Важливо практикувати й використовувати ваше тіло для перенесення різних вантажів і вантажів таким чином, щоб в цей момент відчувати себе комфортно. Це дозволить підтримувати м’язи в тонусі і давати на них помірне навантаження, щоб потім вони не потягнулися з незвички навіть без всякого обтяження.

5. Вправи і зменшують активність і запобігають біль у спині

Показано, що вправи дуже корисні для лікування болю в спині, а також це є найбільш ефективною стратегією запобігання майбутніх епізодів.

Почніть повільно і робіть як кількість, і з тією інтенсивністю, яка дозволить не боятися, що ви можете щось зірвати або затягнути. Просто дайте м’язам звикнути до помірних навантажень. В такому випадку ви не будете наносити шкоду своїй спині. Жоден тип вправ не виявився більш ефективним, ніж інші, тому просто виберіть вправу, яка вам подобається, і ви можете дозволити собі підтримувати здоровий стан у довгостроковій перспективі.

6. Знеболюючі не прискорять ваше одужання

Немає ніяких переконливих доказів того, що болезаспокійливі засоби допомагають або прискорюють одужання.

Їх слід використовувати тільки в поєднанні з іншими заходами, такими як вправи, і навіть не завжди вони доречні як короткостроковий варіант вирішення проблеми, оскільки вони можуть принести побічні ефекти. Вправи, які є більш безпечним і дешевим методом, при цьому, більш кращий варіант.

7. Хірургія рідко необхідна

Є деякі ситуації, коли в результаті навантажень є тиск на нерви, які йдуть в ноги, і пацієнт отримує може відчувати біль у ногах або оніміння. Дуже рідко це ніяк не лікується за допомогою гімнастики, тоді операція може допомогти, але важливо зрозуміти, що це не завжди потрібно.

Вам також необхідно знати, що в середньому результати хірургічних методів не краще в середньостроковій і довгостроковій перспективі, ніж нехірургічні методи, такі як фізичні вправи.

Таким чином, хірургія – безперспективний варіант. Інші способи лікування повинні бути пріоритетними.

8. Спіть зручно

Важливість сну в боротьбі з болем у спині стає все більш очевидною в останні роки.

Це пов’язано з тим, що сон зменшує стрес і покращує ваш загальний стан, роблячи вас менш сприйнятливим до болю і допомагаючи вам справлятися з ним, коли він відбувається.

Прагніть до 7,5 – 8 годин сну і намагайтеся мати графік сну. І, звичайно, важливий матрац, на якому ви спите. Від його зручності залежить дуже багато. Неправильний матрац може призводити до проблем зі спиною у випадках, коли всі інші правила дотримані, оскільки м’язи не можуть повноцінно відпочити і затискаються під час сну.