Два з половиною роки тому я відчував жахливе безсоння. Приймав снодійне, що давало мені можливість нарешті засипати і висипатися. Поки не помітив наростання якогось почуття занепокоєння протягом наступного дня. Продовжуючи приймати препарати, я буквально став залежним, відчуваючи все більше занепокоєння. Інші препарати викликали той же ефект. Тому мені стало цікаво, як природним чином повернути здоровий сон.

Я порозпитував всіх, кого знав, не мали вони коли-небудь подібні проблеми зі сном, пізнаючи різні поради щодо його поліпшення і витративши багато часу на пошуки немедикаментозних способів боротьби з безсонням. Мені здавалося, що я один такий, але виявилося, що така проблема існує не тільки у мене.

Згідно з даними Центру профілактики та контролю захворювань, більше чверті населення США не отримують достатньої кількості сну, в той час як майже 10% відчувають хронічне безсоння.

Згідно все того ж Центру, проблеми зі сном пов’язані з низкою хронічних захворювань і становлять загрозу для здоров’я цілої нації. Останній місяць і я боровся з цим монстром під назвою безсоння. Це нормальне явище, особливо коли ви не приймаєте ліки, тому я зібрав інформацію про природні методи боротьби з безсонням.

Природні методи боротьби з безсонням

Трав’яний чай

Більшість моїх друзів, які страждають на проблеми зі сном, отримували спасіння від вживання трав’яного чаю за годину чи дві до сну. Ви можете зробити свій власний рецепт на основі сушених трав: залийте гарячою водою свій персональний набір трав або використовуйте якийсь популярний бренд чаю. Такі інгредієнти, як лаванда, валеріана, ромашка, пасифлора, лимонний бальзам, ашваганда, священний базилік, листя розмарину і насіння кропу, повинні бути включені в цей список.

Читайте також:  Ці шість популярних продуктів знизять цукор у крові

Ефірні олії

Вже майже 6 тис років ефірні масла використовуються в терапевтичних цілях, включаючи проблеми зі сном. Кілька осіб з моєї інтернет-спільноти використовують олію лаванди, щоб розслабитися перед сном. Вони додають кілька крапель в свої напої, або використовують спеціальний лавандовий спрей для подушки.

Я використовував олію лаванди протягом року і вважаю, що це дійсно допомагає. Інші заспокійливі ефірні олії містять валеріану, ветивер, ромашку і майоран (материнка).

Медитація і розслаблюючі звуки

Кілька років тому, коли моя дочка не могла нормально спати, ми слухали заспокійливі медитації Лорі Лайт, розроблені спеціально для дітей. Вони були дуже ефективні, допомагаючи розслабити тіло і розум в достатній мірі, щоб воно могло заснути.

Зараз на ринку існують всілякі медитації і програми для сну. Особисто мені подобаються медитації від доктора Джона Кабат-Зінна з Массачусетської медичної школи, а також його програми зниження стресу.

Його голос заспокоює мене більше, ніж будь-яке інше керівництво по медитації. Мій друг також рекомендує безкоштовний додаток CALM. Звичайно ж, вам не потрібна точна інструкція з медитації. Іноді достатньо звернути увагу на своє дихання самостійно – концентруючись наприклад на своєму животі, який підніймається при кожному зітханні і видиху, або зосереджуючись на інших тілесних відчуттях.

Читайте також:  Дієтолог включив яблука до важливих продуктів для щотижневого вживання

Заспокійлива музика та білий шум

Багато з перерахованих вище додатків містять заспокійливу музику і білий шум. Іноді перед сном я не слухаю інструкції про те, як розслабити м’язи або заспокоїти дихання. Я просто візуалізую себе лежачим біля океану, слухаючи хвилі на березі, або концентруюся на своєму диханні, слухаючи звуки природи.

У мене є кілька додатків та саундтреків океанських хвиль і звуків дощу, води, надзвичайно корисних для сну. Інші люди воліють слухати заспокійливу музику, інструментальні мелодії або простий білий шум.

Прохолодне повітря

За словами психолога з Каліфорнії Арлін Ангер, надмірно тепле повітря у вашій кімнаті — одна з поширених причин безсоння. В одній з порад в її книзі «50 розслаблюючих вправ для сну», вона пропонує носити легку піжаму, злегка відсунути вікно або позбавитися від важкої ковдри.

«Я знаю людей, які сплять набагато краще з вентилятором. Вітер і білий шум створюють сприятливе середовище для сну» — повідомила лікар.

Мелатонін та інші добавки

Існують кілька натуральних добавок, які можуть допомогти розслабитися нервовій системі і в результаті заснути. Найпоширеніший – мелатонін, який регулює весь цикл сну-неспання і містить амінокислоту І-теанін.

Читайте також:  Сім способів зміцнити імунітет та уникнути застуди

Соляні ванни

Приймати ванну з епсома (сульфат магнію) стало однією з ефективних частин моєї гігієни сну. Епсомні солі є мінеральним з’єднанням, що містить магній, сірку і кисень. Використавши їх у теплій ванній, магній легко вбирається в шкіру, сприяючи процесу заспокоєння і розслаблення. Згідно з дослідженням, проведеним в 2012 році в журналі Neuropharmacology, дефіцит магнію викликає почуття занепокоєння, тому цей мінерал відомий як оригінальне заспокійливе. Я просто додаю собі в ванну дві чашки ароматизованої лаванди солі Епсома разом з додаванням калію і цинку. Потім вимикаю світло і використовую лавандову свічку. Дуже скоро сон долає мене.

Йога

Будь-який вид йоги створює парасимпатичні системи і сприяє розслабленню, приборканню стресових реакцій, що викликають безсоння. Я виявив, що гаряча йога особливо корисна для сну, крім виконання звичайних лікувальних поз. Певні пози заспокоюють нервову систему.

Аудіокниги і лекції

Читання в період безсоння допомагає багатьом людям, яких я знаю, гарненько задрімати. Але як дуже чутлива людина, світло будить мене. Згідно з деякими дослідженнями, проведеними в Гарвардському університеті, світловипромінюючі електронні книги і екрани негативно впливають на сон.

Тому я волію слухати аудіозаписи. Оскільки аудіокниги можуть коштувати дорого, ви можете закачати курс університетських лекцій, які часто є безкоштовними.

Тепер ми сміливо можемо побажати вам солодких снів!

Джерело: HeadInsider