Рослинна олія, соя і навіть деякі види риби можуть бути дуже небезпечні для нашого здоров’я і стати причиною серйозних захворювань.

Неможливо все життя дотримуватися правил здорового харчування: хоча б іноді кожного з нас тягне на «заборонені продукти». Більш того, лікарі і дієтологи стверджують, що час від часу пригощатися чимось не дуже корисним, але смачним не тільки не шкідливо, але і бажано і для здоров’я, і навіть для фігури. Але є деякі продукти, від яких варто триматися подалі — вони можуть бути по‑справжньому небезпечні для нашого здоров’я.

Рослинні олії

Все ще смажите на соняшниковій або ріпаковій олії і впевнені, що це корисніше, ніж на вершковому маслі? “Тоді ми йдемо до вас”! Дослідження, проведене в 2017 році, підтвердило прямий зв’язок між регулярним вживання олії з високим вмістом жирної кислоти омеги-6 (соняшникова і рапсова олія в списку) і підвищеним ризиком розвитку порушень пам’яті хвороби Альцгеймера. Їжте оливкову олію, а для гарячих страв краще використовуйте тваринні жири.

Тунець

Тунець і риба-меч — чемпіони серед риб за вмістом ртуті. Цей елемент здатний накопичуватися в організмі людини, а його підвищені дози небезпечні для здоров’я мозку. Так, дослідники з Університету Південної Флориди (США) з’ясували, що у людей з високим вмістом ртуті в крові, когнітивні функції мозку нижче на 5%. Погодьтеся, це недозволено багато!

Читайте також:  Безсоння: продукт, який допоможе вам заснути

Транс-жири

Якби проводився конкурс на звання найшкідливішого продукту, транс-жири виграли б його з легкістю і отримали гран-прі. Практично всі системи нашого тіла страждають, коли ми їмо продукти з високим вмістом транс-жирів – і мозок не виняток. Ризик хвороби Альцгеймера підвищується, коли ми їмо щось жирне і шкідливе – пам’ятайте про це.

Попкорн

Найнебезпечнішим для вашого здоров’я може виявитися попкорн, приготований в мікрохвильовій печі: справа в тому, що при його приготуванні часто використовуються синтетичні масла, пари якого містять небезпечне з’єднання діацит, яке підвищує ризик розвитку раку легенів. Саме діацит попкорну його спокусливий аромат – і, на жаль, робить цей продукт занадто небезпечним.

М’ясо на вугіллі

Висока температура, необхідна для приготування стейків, шашлику або інших страв з використанням гриля, викликає появу гетероциклічних ароматичних амінів і поліциклічних ароматичних вуглеводнів — канцерогенів, які ставлять під загрозу ваше здоров’я. Втім, це не означає, що вам потрібно відмовитися від шашлику назавжди — але хоча б не їжте ті його частини, які потемніли в процесі приготування.

Читайте також:  Для здорового мозку та гарної пам'яті: 5 найкращих звичок на сніданок

Штучні підсолоджувачі

Строго кажучи, будь-які замінники цукру і підсолоджувачі варто викинути прямо зараз – і надалі уважно стежити, щоб ця капость більше не перетнула поріг вашого будинку. Вони руйнують наш обмін речовин, вони підвищують ризик серцевого нападу, нарешті, деякі з них дійсно канцерогенні. Втім, є ще одна проблема: надмірне вживання звичайного цукру теж може привести до прискореного розмноження ракових клітин. Тому, як не крути, а варто навчитися їсти менше солодкого.

Мюслі

Думаєте, це корисний сніданок? Ні, це калорійна бомба, в якій міститься майже третина добової норми калорій: в стандартній порції від 200 до 300 калорій, від 12 до 16 грамів цукру, від 3 до 15 грамів жиру і приблизно 40 грамів вуглеводів. А так як зазвичай до мюслі додають йогурт або солодкі фрукти, сміливо додавайте ще як мінімум 300 калорій — і ось, ви ще тільки поснідали, а 600 калорій вже всередині.

Читайте також:  Названо одну з найкорисніших ягід

Дієтичні напої

Солодка газована вода і соки (навіть свіжовичавлені) небезпечні для серця, так як по суті являють собою розчин цукру, але ще гірше так звані дієтичні, в яких цукор замінений його імітаторами. Регулярне вживання “нульових” напоїв серйозно підвищує ризик хвороб серця – а ще ризик раку і деменції.

Рослинне молоко

Якщо у вас немає непереносимості лактози, вам не варто повністю відмовлятися від тваринного молока і замінювати його рослинними аналогами: вівсяним, мигдальним, рисовим, кокосовим або соєвим. По-перше, ці напої сильно поступаються коров’ячому або козячому молоку за вмістом корисних жирів, кальцію і вітаміну D. А, по‑друге, в якості загусника для рослинного молока часто використовується добавка каррагінан, яка підвищує ймовірність хвороби роздратованого кишечника і навіть раку товстої кишки.

Знежирені заправки для салату

Немає нічого кращого для заправки салату, ніж натуральний йогурт або рослинна олія. Готові заправки для салату, як правило, перенасичені сіллю а цукром, а знежирені — особливо. У підсумку ми підвищуємо ризик гіпертонії і діабету, думаючи, що піклуємося про своє здоров’я.