Доктор Євген Комаровський розповів про головні і потенційно небезпечні помилки, які допускаються батьками в процесі лікування дітей за допомогою антибіотиків. Відповідний пост з’явився на сторінці телеведучого в Instagram.

Комаровський зазначив, що головна помилка, це використання антибіотиків під час самолікування. Проблема пов’язана з політикою держави, яка дозволяє вільну реалізацію таких препаратів. Багато хто використовує зазначені медикаменти як профілактичний засіб при вірусних інфекціях.

Навіть деякі лікарі вважають такий підхід ефективним, а керівні органи системи охорони здоров’я не приділяють питанню достатньо уваги. Неправильним є і нераціональне місцеве застосування антибіотиків.

Ряд громадян кидають приймати їх до того, коли це передбачено інструкцією або призначенням фахівця. Виправдання пов’язане з поліпшенням самопочуття.

Нагадав Комаровський і про небезпеку застосування одного і того ж препарату при повторному діагнозі або рецидиві. В такому випадку сильно зростає ризик алергічної реакції.

Важливо розуміти, що вцілілі після курсу антибіотиків мікроби потрібно пригнічувати іншим чином, оскільки випробуваний підхід з ними не спрацював. Деякі порушують правила лікування і нехтують дозуванням, що теж позначається на ефективності.