Лікар завжди задає купу питань, причому більша частина з них неприємна. У відповідь ми часто брешемо і робимо гірше тільки собі.

1. Так, я п’ю всі таблетки, як ви сказали

А ось і ні. Приймати препарати нудно. Іноді навіть важко, тому що треба приймати їх строго по годинах, або тому що вони противні. А зізнатися в цьому ніяково.

Це не просто брехня, а дезінформація, у якої будуть серйозні наслідки.

Доктору треба знати, чи правильно ви приймали призначені ліки. Якщо ви говорите, що діяли за рецептом, лікар повинен зробити висновок, що препарат не зробив ефекту. Значить, потрібно або міняти лікування, або збільшувати дозування, або переглядати діагноз. Великі дози або більш сильні препарати володіють і серйозними побічними ефектами. Ви ж йшли, щоб вилікуватися, а не щоб заробити пару нових хвороб.

Читайте також:  Сомнолог порадив провітрювати кімнату перед сном

Краще зізнайтеся, що не слідували вказівкам, щоб разом з лікарем ви могли знайти правильний метод лікування.

Іноді доктор може побачити, що ви брешете — результати аналізів підкажуть йому правду. Але відповідальність все одно лежить на вас.

2. Ні, зараз я ніяких ліків не приймаю

Чесно-чесно? Те, що вам здається дрібницею, що не варта уваги, може сильно вплинути на результат лікування. Якщо ви не перерахуєте абсолютно всі ліки, які приймаєте, доктор не зможе спрогнозувати взаємодію лікарських препаратів, а це призведе до небажаних ефектів.

Про що не можна забувати? Про антидепресанти, протизаплідні таблетки, вітаміни, амінокислоти, БАДи, настої і відвари трав, екстракти, Віагру, в кінці кінців.

Читайте також:  5 симптомів дефіциту вітамінів, які можна прийняти за деменцію

Пацієнти часто приховують, що якісь ліки їм виписав інший лікар, особливо якщо це був психіатр або венеролог. Або вони начиталися статей про симптоми в інтернеті, після чого самі прописали собі антибіотик, а тепер соромляться. Або вони приймають препарати, які викликають залежність, і не хочуть від них відмовлятися.

У будь-якому випадку, якщо доктор призначить вам інші ліки, то воно може вступити в реакцію з тим, що ви звикли пити. Наслідки — підвищений артеріальний тиск, аритмія, негативний вплив на печінку і купа дрібних неприємностей: нудота, розлад травлення, головний біль.

Крім того, деякі симптоми захворювань можуть бути саме побічними ефектами тих ліків, які ви вже приймаєте. Наприклад, тривожність, пригніченість, втома.

Читайте також:  У яких випадках ГРВІ може затягнутися
Продовження на наступній сторінці: 1 2 3 4 5