Не варто вірити кожному почутому слову про корисність того чи іншого продукту.

Ягоди годжі. Гучна слава цих ягід почалася в 2008 році в США з легкої руки доктора Ерла Мандела, який просував ідею корисності годжі з допомогою знайомих зірок (наприклад, Опри Вінфрі). Насправді, кажуть лікарі, ягоди годжі багаті антиоксидантами, – але вони не перевершують в цьому сенсі інші ягоди. У свою чергу вчені з Університету Базеля в Швейцарії провели дослідження і виявили «відсутність надійних даних і наукових підтверджень ефекту соку ягід годжі».

Зелена кава. Їй також приписується маса оздоровчих властивостей. Однак медики підкреслюють: зелена кава просто не обсмажена і в ній з цієї причини можуть міститися шкідливі токсини і мікроорганізми.

Коричневий цукор. Всі знають: бурий рис корисніше білого. Маркетологи запропонували з цукром ту ж схему: коричневий корисніше білого рафінованого. Але на ділі характеристики коричневого цукру абсолютно такі ж, як і у білого. Відрізняються вони лише тим, що коричневий виготовляється з цукрової тростини, а білий – з буряків.

Яблуко. Багато хто чув: яблуко в день – і можна надовго забути про лікарів. Однак, за словами фахівця Федерального дослідного центру харчування і біотехнології, професора Арсенія Мартинчика, яблука не є рекордсменами ні в яких показниках по харчовій цінності – тих самих вітамінів в них не так вже й багато. Наприклад, вітаміну С в яблуках майже втричі менше, ніж в свіжій капусті, каротиноїдів (перетворюються на вітамін А) теж набагато менше, ніж в простій морквині.

Головна цінність яблук – вони доступні, а також містять багато харчових волокон. Корисні речовини з них можна добрати за рахунок кількості – в день потрібно з’їдати по 3-4 яблука.

Джерело: МедікФорум