Коли люди мріють позбутися від ненависних кілограмів і здобути красиву форму, вони відразу присвячують себе тренуванням, починають правильно харчуватися. Однак нерідко буває так, що, не досягаючи потрібного результату, у людей зникає мотивація. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися певних порад. Сьогодні ми публікуємо 10 рекомендацій, яким слідувати не варто.

Міф №1: кращі тренування — вранці

Люди переконані, що тренування в ранковий час, та ще й натщесерце, — це найкраще, що може бути для схуднення. Причому підстав для такого переконання немає ніяких. Адже всі дієтологи і тренери знають: тренуватися потрібно тоді, коли людина відчуває себе найкраще. Так організм повністю готовий до тих навантажень, які його чекають в найближчі пару годин. В тому числі це залежить і від біологічних ритмів. Наприклад “сови” будуть комфортніше себе почувати в залі вечорами, а ось “жайворонкам” справді може бути зручніше тренуватися вранці. Причому найважливіше в даному питанні послідовність. Іншими словами, якщо ви звикли займатися в 21:00, то цього правила потрібно дотримуватися завжди.

Міф № 2: фітнес не допомагає боротися зі старінням

Насправді регулярні заняття спортом допомагають омолодитися не тільки тілу, але і мозку. Одне з останніх досліджень, проведене в 2018 році, доводить це. Випробування проводилися на літніх людях. Виявилося, що ті, хто більше рухався, мали менше маркерів порушень роботи серця в крові, ніж їх менш активні однолітки.

Міф №3: фітнес — кращий спосіб схуднення

Фітнес може бути відмінним способом схуднення, але навантаження повинне бути інтенсивним. Так що частка правди в такому твердженні все-таки є. Однак вам доведеться всерйоз попітніти: тому що витратити на тренуванні потрібно буде більше, ніж ви з’їли за день. Адже саме в дефіциті калорій криється таємниця ідеального схуднення. Зрозуміло, досягти хорошого результату не вийде без правильного харчування, відмови від шкідливих звичок і дотримання балансу жирів, білків і вуглеводів.

Міф № 4: через поганий метаболізм з’являється зайва вага

Вважається, що обмін речовин з роками починає погіршуватися, а наслідком цього є надмірна вага. Насправді метаболізм ніяк не впливає на спалювання калорій після 30 років. Це з’ясували експерти з Національного інституту здоров’я США. Це означає, що з віком вага додається не через сповільнення метаболізму. Вчені кажуть, що причиною жирку на пузику може бути зниження загальної активності. Тому вирішенням проблеми в даному випадку буде саме спорт і фізичні навантаження.

Міф № 5: силові тренування перетворюють жир в м’язи

Насправді ніщо в світі не здатне перетворити жир в м’язи – ні тренування, ні правильне харчування. Це дві абсолютно різні тканини. Жирова тканина, розташована під шкірою, вона затиснута між м’язами або оточує внутрішні органи. М’язова ж знаходиться по всьому тілу. Що стосується тренувань, то з допомогою силових ви зможете тільки наростити м’язи, але не позбутися від жиру, і вже тим більше не перетворити його в м’язи. Для зменшення жирової тканини слід дотримуватися збалансованого харчування.

Міф №6: вже через пару тижнів можна схуднути

Залежно від стану тіла результат може прийти як через місяць, так і через півроку. Перших підсумків схуднення не варто чекати раніше ніж через чотири тижні. Хоча багато хто, звичайно, чекають, що відображення в дзеркалі зміниться за день. Насправді організму потрібно не менше двох тижнів, щоб перебудуватися на новий образ життя, а потім вже почати схуднення.

Міф №7: про здоров’я скаже індекс маси тіла

Індекс маси тіла (ІМТ) дійсно може оцінити загальний стан здоров’я, але цей показник вже давно вважається застарілим. Експерти запевняють, що вимірювання талії може бути більш показовим у плані здоров’я, так як кількість жиру навколо неї говорить про стан серця. Це ж безпосередньо пов’язано з ризиком виникнення когнітивних порушень і діабету.

Міф № 8: щоденник харчування допоможе їсти правильно

Насправді жодна спроба систематизувати харчування на папері не увінчається успіхом без належного бажання. Щоденник харчування, звичайно, може упорядкувати ваше життя. Але це стосується хіба що підрахунку калорій. На жаль, нікуди не дітися від бажання з’їсти щось шкідливе. Треба бути до цього готовим. Для того, щоб ведення щоденника харчування було ефективним, потрібно не тільки рахувати калорії, але і розуміти, для чого ви це робите. У поєднанні з тренувальним процесом можна отримати відмінний результат.

Міф №9: марафон — це найкращий вид бігу

Марафони існують для професіоналів, які готуються до них не один тиждень. Людині, яка тільки втягується в спорт або займається ним на аматорському рівні, не слід перевантажувати свій організм. Численні дослідження показують, що біг протягом п’яти-десяти хвилин може бути набагато кориснішим, ніж година, проведена на біговій доріжці. Тому не треба думати, що марафон — це панацея.

Міф №10: чим більше поту пішло під час тренування, тим краще

Споконвіку існує думка, що разом з потом виходить жир. Тому тренування, на якому людина починає посилено потіти, сприймається як щось вкрай ефективне в жироспалюванні. Насправді ж це не так. Піт ніяк не виділяє жир з нашого організму. Також доведено, що не завжди добре, коли виділяється занадто багато поту. Справа в тому, що так можуть погіршитися показники здоров’я і самопочуття.