Їх вживання, звичайно, не панацея від усіх хвороб, але все ж допомагає зробити організм більш стійким до різних недуг.

Цибуля. Сира або маринована цибуля, за словами фахівців, містить багато антиоксидантів, які захищають клітини від ушкоджень, викликаних дією вільних радикалів, і тим самим покращують імунітет, підвищують стійкість до раковим клітинам.

Кукурудза. Медики радять їсти її частіше, перш за все, літнім людям. Наявні дані говорять про те, що антиоксидант лютеїн, яким багата кукурудза, перешкоджає розвитку вікової сліпоти.

Горох. Вживання гороху допомагають знизити ризик розвитку раку шлунка.

Капуста. Звичайна білокачанна капуста – найбагатше джерело вітаміну С, споживання якого істотно знижує рівень «поганого» холестерину і захищає від розвитку хвороб серця.

Читайте також:  2 безалкогольні напої можуть підняти рівень холестерину до небезпечного рівня

Броколі. Цей овоч містить в своєму складі специфічні речовини, що сприяють знищенню клітин раку. Зокрема, речовина сульфорафан. Наявні дані дозволяють припустити, що цей компонент сприяє знищенню клітин раку молочної залози і раку сечового міхура, а також має здатність пригнічувати ріст вже наявних пухлин.

Червоний перець. Один такий перець середнього розміру міститься 150% денної норми вітаміну С, незамінного для запобігання розвитку атеросклерозу.

Шпинат. Фахівці його цінують за велику кількість каротиноїдів-антиоксидантів, які важливі для гарного стану органів зору і допомагають запобігти дегенерації жовтої плями, головної причини сліпоти в літньому віці.

Буряк. Корисні властивості буряка зберігаються навіть після варіння і смаження. Вміст в буряках певного співвідношення натрію і кальцію забезпечує нормальну циркуляцію крові, кровоносна система стає краще захищеною від негативного процесу затвердіння судинної тканини, а також від підвищення артеріального тиску.

Читайте також:  Названо нешкідливу для здоров'я кількість алкоголю у новорічну ніч

Джерело: МедікФорум