Здавна люди відчували страх перед вампірами і придумували всілякі способи захисту від цих міфічних істот. У сучасному суспільстві слово “вампір” швидше викликає скептичну посмішку, ніж почуття страху. Але існує реальна загроза для людини, пов’язана з цим поняттям. Це енергетичні вампіри, люди після спілкування з якими відбувається різкий занепад сил, погіршується самопочуття, а в окремих випадках починаються проблеми зі здоров’ям.

Хто ж такі енергетичні вампіри і як від них захиститися?

Істоти, які зазвичай підживлюються життєвою енергією інших людей, такі ж, як і ми з вами – звичайні люди. Багато з них навіть не усвідомлюють того, що заподіюють шкоду іншим. Прийнято вважати, що енергетичний вампір – це людина з вашого близького оточення, перебуваючи поруч і спілкуючись з яким, ви починаєте відчувати себе гірше, швидко втомлюєтеся. Відчуття таке, ніби ваша життєва енергія витікає в інший простір.

Нерозумно вважати, що всі, хто підживлюється вашою життєвою силою бажають вам зла. Причина може бути в вас самих: можливо, ви занадто легко підпадаєте під чужий вплив, дозволяєте іншій людині вами маніпулювати, контролювати або ведете себе занадто емоційно в ситуаціях, коли потрібно зберігати холоднокровність. Тим не менш, є люди, які самі намагаються спровокувати нас на негативні емоції. От їх і варто побоюватися найбільше. Такі люди зазвичай володіють усіма ознаками енергетичних вампірів. Важливо навчитися відчувати, коли хтось намагається використати вас і вашу життєву силу.
 
Існує два типи енергетичних вампірів: навмисні і ненавмисні. Перші цілеспрямовано прагнуть “висмоктати” енергію, використовуючи ваші психо-емоційні і душевні ресурси для власного блага. Якщо говорити про другу групу, то вони, як правило не розуміють і не усвідомлюють того, що роблять погано іншим людям. Запам’ятайте дві важливих характеристики енергетичного вампіра: емоційна нестриманість, що провокує вас на негатив і скарги на життя. Спілкування з енергетичними вампірами небезпечно для людини, тому, так важливо навчитися захищати себе.
 
По-перше, покращуйте свою фізичну форму і зміцнюйте імунну систему. Адже, якщо ваша фізична форма не на висоті, не дивно, що ви відчуватимете себе вразливим. Контролюйте свій раціон харчування, спосіб життя, підтримуйте загальний тонус організму – енергетичному вампірові буде складно пробитися через таку “броню”.

Крім цього, намагайтеся контролювати свій емоційний стан. Будь-які спалахи агресії, негативні емоції можуть пошкодити ваше біополе, що зробить його ласим шматочком для вампіра. Щоб зберігати спокій і душевну рівновагу, спробуйте зайнятися медитаціями і філософськи ставитися до всього, що відбувається в житті.

Ще одним важливим способом захисту від енергетичних вампірів є вміння вчасно сказати “ні”. Іншими словами, не дозволяйте сідати собі на шию, не беріть на себе чужу роботу і навчіться чинити опір чужому впливу.

І найважливіше, якщо відчуваєте, що людина намагається вами маніпулювати, не вступайте з нею в емоційний контакт. Зберігайте спокій, обмежуючись тільки формальностями при спілкуванні.

Зміцнюйте своє здоров’я, займайтеся самопізнанням, медитуйте – і жоден енергетичний вампір не посміє порушити спокій вашої гармонійної особистості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕХАНІЗМИ ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗАХИСТУ

ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ І ЙОГО РОЗВИТОК

ЇЖА, ЯКА КРАДЕ ЕНЕРГІЮ