Нейрохірурги розповіли про те, як можна розпізнати у людини інсульт, який почався.

За словами лікарів, у разі інсульту людина може скаржитися на оніміння кінцівок, мігрень і запаморочення, на різке погіршення зору. Якщо виникла підозра на мозковий удар, людину треба попросити посміхнутися, причому якомога ширше. При гострому порушенні кровопостачання головного мозку звичайна посмішка дається з великими труднощами, людина не може вільно розсунути відразу обидва куточки рота.

Також в критичній ситуації можна попросити людину висунути язик. При інсульті висунути язик прямо не виходить, він виявляється викривленим або поверненим. При вигляді такої картини необхідно якомога швидше звернутися до лікувального закладу.

Читайте також:  Які зміни вас очікують, якщо їсти яблуко щодня

Інсульт – це група захворювань, що виникають внаслідок гострого порушення мозкового кровообігу. Для них характерно раптове зникнення або порушення мозкових функцій, здатне привести до летального результату: інсульт стоїть на третьому місці в списку причин смерті після серцево-судинних захворювань і раку.

Нещодавно дослідники з Нідерландів опублікували Journal of Neurology Neurosurgery & Psychiatry висновок про те, що інсульт увійде в трійку головних хвороб майбутнього. За підрахунками фахівців, інсульт буде наздоганяти кожну другу жінку і кожного третього чоловіка.