Сучасне життя середньостатистичної людини не передбачає серйозної уваги до всіх аспектів його самопочуття і добробуту. Ми знаходимося в перманентному стані поспіху і дедлайнів, марно намагаючись знайти у щоденній суєті для себе хоча б одну вільну годину. В результаті, навіть якщо нам це вдається, ми змушені проводити вільний від турбот час в розбитому стані і боротися з навалившейся втомою. Ми з’ясували, як перемогти хронічну втому і з-за чого вона може з’являтися.

Що робити з втомою?

Втома. Вічний супутник сучасного обивателя. Від неї нікуди не дітися, її не заллєш десятками чашок кави, її не відіспиш за короткі вихідні. Кожен, хто читає ці рядки, вже чудово знайомий з терміном хронічна втома. Особливо ті жителі великих і не дуже міст, яким за 30.

Чи існує хоча б один ефективний спосіб боротьби з цією недугою 21-го століття?

Так, причому кілька способів, і вони дуже прості. Але для початку, необхідно розібратися в причинах цієї хронічної проблеми і заодно з’ясуємо, що робити.

Звучить дивно, адже коли немає сил, щоб підняти себе і донести до спортзалу, про продуктивне тренування і мови бути не може, не так?

Однак тут і криється найбільша таємниця людства. Вчені давно вже з’ясували, що чим менше ви рухаєтеся і виконуєте фізичні вправи, тим сильніше ваша втома. Ті, хто звикли навантажувати і втомлювати себе більше, в результаті втомлюються менше. Тобто, чим більше ви змушуєте себе працювати фізично, тим вища ваша витривалість і нижче стомлюваність. Це називається адаптацією організму він привчає себе до більших навантажень. У процесі адаптації поліпшуються всі функції нашого тіла, відбувається своєрідний апгрейд серце, судини, м’язи стають сильнішими, краще циркулює кров, ефективно доставляючи клітинам кисень і поживні речовини.

Читайте також:  Стрункі зовні люди фактично можуть страждати на ожиріння

Тепер використовуйте це правило всякий раз, коли відчуєте навалившуюся втома просто дайте собі гарненько пропотіти в спортзалі.

Встановлено, що зневоднення організму всього на якихось 1,5-2% робить кров густішою і призводить до скорочення її обсягу. Серце, яке посилено качає в’язку кров, споживає в рази більше енергії і швидко стомлюється. В результаті також скорочується об’єм кисню в клітинах. Просто частіше згадуйте про необхідність вживати воду, і одна з основних причин вашої втоми зійде нанівець.

Поради по боротьбі з втомою

Якщо ви вживаєте мало вітамінів і червоного м’яса, у вас може спостерігатися дефіцит заліза. У нашому тілі воно відіграє одну з ключових ролей формування гемоглобіну, який відповідає за дихання клітин. Анемія робить людину слабкою, сонливим і дратівливим. Їжте більше яблук, зелені овочі, яловичину, горіхи і приймайте вітаміни.

Всі ваші страхи, які ви відчуваєте, діляться на два види страх застережливий і страх уявний. Перший страх утримує вас від божевільних ідей, на зразок взяти в руки колючого їжака або стрибнути з вікна на проїжджаючу внизу вантажівку заради приколу.

Другий це соціальний страх, який серйозно змінює ваше життя в гіршу сторону. Він придумує для вас ситуації, які є продовженням вашої справжнього життя. Однак 9 з 10 речей, яких ви боїтеся ніколи не збуваються, а сили цей страх забирає пристойно. Життя в стані постійного стресу нічого хорошого не обіцяє. А тому візьміть себе в руки і спробуйте розслабитися. Повторюйте собі частіше будь що буде, медитуйте, почніть жити сьогоденням.

Читайте також:  Втома та зниження лібідо можуть попереджати про дефіцит тестостерону

Ваше вічне невдоволення собою і навколишнім світом здатне зробити з вас похмурого овоча. Рано чи пізно перфекціоніст стає заручником власних завищених вимог до себе і життя, оскільки реальність часто не відповідає його ідеалам в голові. Від цього можуть розвинутися навіть куди більш серйозні психологічні травми, ніж просто постійна втома.

Навчіться задовольнятися тим, що у вас є і як це виходить, інакше ніяк.

Сніданок-це найважливіший прийом їжі, тому що саме він здатний зарядити вас необхідною енергією на весь день. Вранці важливо їсти збалансовану їжу, а саме містить білки, жири і вуглеводи. Булочка з кавою не найкращий помічник у цій справі, оскільки такої енергії вистачить ненадовго.

Всьому, що відбувається навколо нас, потрібна наша увага. Будь то стрічка новин в Фейсбуці і електронна пошта, чергова вечірка у приятеля в честь народження кошенят у його Муськи і багато чого іншого. Проте вас не вистачає на все, як би ви не намагалися розділитися на атоми і встигнути ще більше.

Якщо ви хочете бути завжди в тонусі, вам доведеться навчитися розділяти пріоритети і віддавати більше сил на найважливіше, відмовляючись від речей, які мають найменшу цінність.

Читайте також:  3 причини, чому чоловіки частіше стикаються із хворобами серця

Стверджують, що нібито келих-другий перед сном благотворно впливає на самопочуття. А тепер правда. Навіть мізерна доза спирту, потрапляючи в кров, запускає процеси детоксикації. Організм включає режим екстреного очищення, як і при будь-якій іншій формі отруєння. На це потрібні чималі ресурси серце активно працює, переганяючи кров, витрачаються енергія та цінні поживні речовини, задіюється багато рідини, кров згущується, в поті чола працюють печінка і нирки.

Не дивно, що до ранку ваш біохімкомбінат злегка втомився, і йому потрібен відпочинок від нічного прибирання.

По вихідним більшість з нас любить подрімати на годину-дві довше звичайного, вважаючи, що це відновить сили перед трудовою п’ятиденкою. Однак це шкодить куди більше, ніж недосип по буднях. Зайвий сон у вихідні зміщує біологічні ритми і збиває наш організм з пантелику, до ранку понеділка більшість з нас відчуває себе розбитим і безпорадним.

Рішення дуже просте. У вихідні намагайтеся вставати в той же час, як і у будні дні, а протягом дня подрімати ще 20-30 хвилин.

Кава і чай містять кофеїн, який характерний тим, що різко знижує рівень цукру в крові. Це, в свою чергу, призводить до занепаду сил і невиправданого апетиту.

Солодощі і булочні вироби містять швидкі вуглеводи, які, взагалі-то марні і шкідливі. Вони не дають нам необхідної кількості енергії на тривалий час (тому їх і називають швидкими), швидко засвоюючи і перетворюючись в підшкірний жир. Начебто поїв, а сил немає.