Вчені виявили фізіологічний зв’язок між мурашками, що виникають на шкірі, і почуттям щастя. Про це повідомляє газета Independent.

Завдання, яке поставили дослідники, полягала в тому, щоб зрозуміти, в чому різниця між тими, кому знайоме це стан (наприклад, при прослуховуванні улюбленої музики), і тими, хто його зазвичай не відчуває. Проект здійснювався в період літніх музичних фестивалів. Під час виконання живої музики вчені намагалися зафіксувати різницю у фізіологічних реакціях слухачів, що прийшли на концерти.

Виявилося, що ті слухачі, у кого дійсно під час улюблених композицій біжать мурашки по шкірі, зазвичай відрізняються міцним здоров’ям, ніж незворушні слухачі. Ну і, звичайно, виявилося, що слухачі з мурашками в середньому помітно більш щасливі.

Читайте також:  Лікар-кардіолог назвав 9 продуктів, які розріджують кров

Як відзначають вчені, мурашки по шкірі зазнало більше половини (55%) учасників експерименту. Також цікаво, що цей ефект переважав у жінок. Вчені вважають, що це пов’язано з більшою емоційністю слабкої статі при прослуховуванні музики – порівняно з чоловіками. У цілому люди, що відчувають мурашки, виявилися також більш приємними у спілкуванні і більш чутливими в повсякденному житті. Про це заявили вчені.

На думку Робіна Мерфі – одного з ініціаторів проекту – отримані результати дуже важливі, оскільки доводять, що мурашки можуть служити важливим індикатором благополуччя.

Джерело: МедікФорум