Група науковців з Іраку виявила, що у вині міститься протизапальний природний фітоалексин (фенол), що дає ефект зменшення болю у пацієнтів, які страждають на артрит. Таким знеболюючим компонентом виявився ресвератрол – речовина, що входить до складу шкірки червоного винограду.

Співробітники лікарні Кулю в Курдистані провели експеримент за участю 110 пацієнтів з остеоартритом. Протягом трьох місяців половина з них брала поряд з мелоксикамом (препарат для усунення болю і запалень) по 500 мг ресвератролу. Інша половина приймала плацебо.

До початку експерименту, а також по його закінченні в крові учасників було перевірено зміст запальних біомаркерів. Ці дані допомогли встановити, що в групі брали ресвератрол добровольців було відмічено значне зниження концентрації запальних елементів, а разом з цим і зменшення больових проявів.

«Результати показали, що пацієнти, які отримували пероральну добавку ресвератролу, мали набагато менший бал шкали болю порівняно з тими, хто приймав плацебо», – розповіли автори експерименту.

Втім, «лікувати» біль вином навряд можна з тим же успіхом. Наявні дані говорять про те, що середній стакан червоного вина містить 2 мг ресвератролу. Щоб отримати за рахунок випивки ефект знеболювання аналогічний тому, що спостерігали вчені у своєму дослідженні, доведеться випити занадто багато, – така кількість вина стане просто смертельною.