Рясні місячні значно впливають на емоційний і фізичний стан жінки. Крім того, це сигнал про те, що в жіночому організмі виник дисбаланс. Давайте з’ясуємо, чи є це приводом для занепокоєння, і в чому причина тривалих і рясних місячних?

Рясні місячні — що не так, якщо вони затягнулися

Місячні у деяких жінок можуть викликати складності. Якщо вони тривають довше 3-5 днів, можливо, ви подумаєте, що тут щось не так.

Тривалість нормального менструального циклу коливається від 21 до 35 днів, а самої менструації – 2-7 днів. Але якщо в менструальному циклі відбуваються зміни, варто звернути на це увагу.

Хоча універсальної норми не існує, типовий менструальний цикл триває в середньому 28 днів. Але у деяких жінок цикл може бути коротше (до 21 дня) або навпаки довше (більше 35 днів), а місячні тривають від 2 до 7 днів. Вважається, що все це в межах норми.

Якщо у вас зазвичай цикл досить тривалий, і він раптом стає коротшим, або навпаки, його тривалість збільшується, не ігноруйте цей факт. Тривалі місячні (більше 7 днів), які супроводжуються сильною втратою крові, називаються гіперменорея або менорагією. Це може бути серйозною проблемою. І у неї є свої причини. Розглянемо їх докладніше.

Причини тривалих і рясних місячних
1. Прийом аспірину або протизаплідних таблеток при місячних

Деякі протизапальні препарати та антикоагулянти можуть посилювати кровотечу при менструації. Такий же ефект роблять і деякі протизаплідні таблетки.

2. Місячні після пологів або переривання вагітності

Після недавніх пологів вважається цілком нормальним тривалі і рясні місячні, тривалість яких може бути від 2 до 6 тижнів. При цьому кров до початку менструації яскраво-червона. Можуть також міститися маленькі згустки крові при місячних. Через деякий час колір крові змінюється на рожево-водянистий.

Читайте також:  Як зарядитися енергією на сніданок: три поради від вчених

Переривання вагітності також позначається на характері місячних. Кров або коричнева, або яскраво-червона з розововатото-білими виділеннями і згустками. Біль у спині сильніший, ніж при звичайній менструації. Багато жінок розповідають, що місячні можуть початися через два тижні після переривання вагітності, частіше вони бувають тривалими.

3. Місячні при спіралі

Якщо тривалі і рясні місячні з’явилися після встановлення внутрішньоматкової спіралі (ВМС), ви повинні обов’язково звернутися до свого гінеколога. Слід мати на увазі, що менструація може посилюватися в перші 3-6 місяців після установки мідної ВМС.

При використанні гормональних протизаплідних засобів менструація в перші 3-6 місяців подовжується. Тому при використанні цих способів захисту від небажаної вагітності, у вас по всій ймовірності немає причин для занепокоєння.

4. Місячні при фібромі матки

За оцінками фіброма матки виникає у 20-50% жінок дітородного віку і у 70% жінок з настанням менопаузи. Особливо це характерно для чорношкірих жінок і жінок із зайвою вагою. Фіброма матки – це доброякісна пухлина. Часто вона проходить сама, особливо в період менопаузи.

Звертайте увагу на такі симптоми, як поява тривалих і рясних місячних, запору, сильної болі в області живота і спини. Іноді фіброму матки доводиться видаляти хірургічним шляхом або позбавлятися від неї за допомогою лікарської терапії.

5. Порушення циклу при синдромі полікістозних яєчників

Синдром полікістозних яєчників (ПКЯ), будучи причиною багатьох інших проблем зі здоров’ям, може приводити до тривалої і рясної менструації. Також він сприяє розвитку ендометріальної гіперплазії, для якої характерне порушення структури внутрішнього шару матки. Зниження ваги, фізична активність, здорове харчування або прийом лікарських препаратів можуть нормалізувати менструальний цикл.

6. Поліпи як причина рясних місячних

Поліпи – доброякісні утворення на внутрішньому шарі матки або шийки матки — можуть бути причиною рясної менструації. Вони з’являються у жінок ближче до настання періоду менопаузи. Але так як подібні утворення в 5% випадків можуть бути злоякісними або передраковими, скоріш за все вам доведеться видалити поліпи.

Читайте також:  Вчені назвали фактор, який впливає на ризик розвитку недоумства
7. Місячні при ендометріозі або аденоміозі

Ендометріоз – досить поширене захворювання матки, яке вражає близько 10% всіх жінок. Сильний біль у тазі – найбільш характерний симптом ендометріозу. Захворювання, при якому клітини ендометрію, внутрішнього шару матки, починають зростати на її поверхні. Для нього типові тривалі і рясні місячні. Аденоміоз – захворювання, при якому ендометрій, внутрішня слизова оболонка матки проростає в її м’язову тканину. Це перешкоджає скороченню м’язів матки і природної зупинки крововтрати. Результат – рясні місячні і симптоми, характерні для фіброми матки.

8. Рясні місячні внаслідок ендометріальної гіперплазії

Якщо рівень естрогенів перевищує рівень прогестерону, фаза овуляції не настає. Організм не отримує сигнал зупинити ріст ендометрію. Він потовщується.

Основні причини гіперплазії:

  • Застосування гормонів може викликати гормональні порушення, баланс естрогенів і прогестерону, особливо якщо естрогени приймаються без прогестерону.
  • Нерегулярна овуляція.
  • Синдром полікістозних яєчників.
  • Зайва вага.
  • Надлишок естрогенів сприяє набору зайвих кілограмів.
  • Жінка швидко набирає вагу, тривалість менструацій збільшується.
9. Подовження менструації у зв’язку з порушеннями згортання крові

Тривалість менструації збільшується, якщо у вас порушена функція тромбоцитів або має місце хвороба фон Віллербрандта. Це генетичне захворювання, яке виникає в результаті відсутності або дефіциту фактора фон Віллербрандта. Це призводить до кровотеч, які важко зупинити.

10. Діабет, цироз, захворювання щитовидної залози провокують порушення місячних

Щоб виявити, чи є якесь з цих захворювань причиною тривалих і рясних місячних, необхідно пройти повне медичне обстеження.

Читайте також:  Чи може музика поліпшити пам'ять при деменції
11. Рак, як причина рясних місячних

В деяких випадках причиною анормального менструальної кровотечі може бути рак матки. Рак матки найчастіше вражає жінок після настання менопаузи, але може виникати і в більш молодому віці. Рак яєчників, шийки матки або рак матки також можуть викликати рясну кровотечу в період менструації.

Як часто бувають рясні місячні

Якщо у вас менструація зазвичай тривала і рясна, швидше за все це відбувається через порушення функції тромбоцитів. Але якщо такий характер менструації спостерігається часто, але не регулярно? Тоді причиною може бути фіброма матки, поліпи або ендометріальна гіперплазія. При фібромі утворюються великі згустки крові при місячних, що для ендометріальної гіперплазії не характерно.

Якщо намагаєтеся вирішити проблеми з менструацією, перш за все, необхідно виключити інші можливі порушення. Спостерігайте за проявом симптомів цих порушень і консультуйтеся з лікарем. Також варто пройти перевірку на наявність діабету або гіпофункції щитовидної залози. При відповідному лікуванні цих захворювань місячні нормалізуються.

Коли необхідна консультація гінеколога при рясних місячних

Якщо у вас менструація триває більше 7 днів або її тривалість несподівано збільшилася, необхідно звернутися до лікаря.

Після пологів також важливо відвідати лікаря, якщо менструація супроводжується неприємним запахом, високою температурою або ознобом. Причиною для занепокоєння є кров яскраво-червоного кольору після 7-го дня менструації або поява болю в області живота.

Висока вірогідність розвитку раку в період менопаузи, наявність захворювання у родичів або безпосередньо ваша історія хвороби настійно вимагає ретельного обстеження.

Які б не були причини надмірних і рясних місячних, слід звернутися до гінеколога. Цей симптом ні в якому разі не можна залишати без уваги. Бажаємо вам здоров’я!

Джерело: HeadInsider

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News