Великий Гіппократ вважав, що «Ми те, що ми їмо». Сучасні лікарі додають до цього і ще одне визначальну для здоров’я умову: ми не залежимо тільки від якісної їжі, але і від поведінкових патернів після її прийому. Ці прості правила допоможуть вам раз і назавжди позбутися сонливості, нестачі енергії і проблем з травленням.

Спорт і прогулянки

Спортом, поклавши руку на серце, після їжі займатися не тягне. А ось легенда про користь прогулянок у народі прижилася: вважається, що так ви допомагаєте організму краще засвоювати їжу. Насправді ж, навіть легкий прогулянковий крок не буде корисний — хіба що ви поставили за мету домогтися нетравлення шлунка. Гуляти потрібно не раніше, ніж через півгодини після прийому їжі.

Чай і фрукти

В чаях (зелених в тому числі) містяться кислоти, які негативно впливають на засвоєння заліза організмом. Забудьте звичку влаштовувати чаювання після трапези — заодно і вагу скинете. Фрукти так і зовсім варто приберегти на окремий прийом їжі: стикаючись з іншими продуктами в шлунку, вони починають бродити, нормального травлення в таких умовах чекати не доводиться.

Сигарета

Серйозно, ви ще курите? Якщо так, то постарайтеся не диміти хоча б після обіду. Багато курців просто обожнюють після трапезну сигарету, і це зрозуміло, оскільки нікотин розслабляє організм, який і без того отримав дозу дофаміну. Однак, той же нікотин викликає синдром роздратованого кишечника і може навіть стати причиною раку товстої кишки.

Нездоровий сон

Після їжі здорової людини в сон не тягне, якщо він, звичайно, не поскупився за столом. Ознакою помірної порції буде приплив енергії після їжі. Приймати горизонтальне положення щільно поївши і зовсім шкідливо: травні соки будуть переміщатися з шлунку назад в стравохід, що майже напевно призведе до печії.

Водні процедури

Вирушати в ванну відразу після вечері теж не варто. Гаряча вода підсилює приплив крові до поверхні шкіри і кінцівок. А от шлунок залишається на урізаному пайку — в той самий момент, коли дійсно потребує підвищеного постачанні.