Ця риба відома не тільки своїм смаком, але і цінністю для здоров’я. Вона багата широким спектром корисних речовин, які здатні позитивно впливати на організм.

Йдеться про лосось. Вчені провели велику кількість робіт, щоб визначити, чим корисна ця проста, але популярна риба.

Захищає від тромбів

Лосось-джерело жирних кислот омега-3. Рандомізоване контрольоване дослідження фахівців центральної лікарні Цанчжоу (Department of Nursing, Cangzhou Central Hospital, Xinhua West Road, Cangzhou) показало, що щоденний прийом омега-3 жирних кислот знижує ризик тромбоемболії легеневої артерії, а також симптоматичного тромбозу глибоких вен після операції у літніх пацієнтів з переломами проксимального відділу стегнової кістки.

Знижує тиск

Вживання лосося може також знизити тиск у людей з надмірною вагою. До таких висновків прийшли вчені з Університетської лікарні Ландспіталі та факультету харчових наук і харчування ісландського університету (Unit for Nutrition Research, Landspitali-University Hospital & Faculty of Food Science and Nutrition, University of Iceland, Reykjavik, Iceland). Вони вивчили вплив жирної риби на діастолічний артеріальний тиск у молодих людей в Європі з надмірною вагою і ожирінням при обмеженні енергії.