Від здоров’я нашої імунної системи залежить здатність протистояти величезній кількості найнебезпечніших і неприємних хвороб. Експерти назвали 15 продуктів харчування, які достовірно зміцнюють імунітет.

1. Цитрусові фрукти. Вони містять вітамін С, який зміцнює імунну систему і збільшує виробництво білих кров’яних клітин. Оскільки організм сам не виробляє і не зберігає цей вітамін, то організму потрібні постійні його дози.

2. Червоний перець. Вміст вітаміну C в цьому овочі набагато вищий, ніж в цитрусах. Крім того, перець є найпотужнішим джерелом бета-каротину, він корисний для підтримки здоров’я шкіри.

3. Броколі. Насичений вітамінами і мінералами, один з найкорисніших овочів.

4. Часник. Активно використовується майже в будь-якій кухні світу. Ще ранні цивілізації виявили, що часник відмінно протистоїть інфекціям. Знижує артеріальний тиск, зміцнює артерії.

5. Імбир. Ще один інгредієнт, що протистоїть хворобам. Знижує рівень запалень, допомагає позбутися від хворого горла.

6. Шпинат. Багатий не тільки вітаміном C, але і іншими антиоксидантами, а також бета-каротином, що підсилює здатність імунної системи протистояти інфекції.

7. Йогурт. Містить активні живі культури бактерій, які стимулюють імунну систему на боротьбу з різними хворобами. Однак вибирайте чистий йогурт, а не той, що містить різні смакові добавки.

8. Мигдаль. Коли справа стосується профілактики та боротьби із застудою, то вітамін Е активно підсилює ефективність вітаміну C. Саме вітамін Е – ключ до здорової імунної системи, а в мигдалі його дуже багато.

9. Куркума. Ключовий інгредієнт соусу карі, чудодійна спеція для боротьби із запальними хворобами на кшталт остеоартриту і ревматоїдного артриту.

10. Зелений чай. Зелений і чорний чай містять флавоноїди – різновид антиоксидантів. Зелений чай також має хороші показники епігаллокатехіну галлату – найпотужнішого антиоксиданту, що підсилює роботу імунітету.

11. Папайя. Ще один фрукт, насичений вітаміном C. В одному фрукті 224% (!) добової рекомендованої дози цього вітаміну.

12. Ківі. Містить масу корисних нутрієнтів, включаючи фолати, калій, вітаміни К і С.

13. Курка. Коли ви хворі, курячий бульйон не тільки підвищує настрій, але і швидко позбавляє від симптомів застуди, дозволяючи захиститися і від майбутніх її рецидивів. Містять високу кількість вітаміну B6.

14. Насіння. Насіння соняшнику містять масу нутрієнтів, включаючи фосфор, магній і вітамін B6, а також вітамін Е. В чверті чашки насіння – 82% добової рекомендованої дози цього вітаміну.

15. Креветка. Ідеальний продукт для тих, хто хоче зміцнити імунну систему, оскільки вони містять багато цинку. А він необхідний для того, щоб імунні клітини функціонували так, як це потрібно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ ІМУНІТЕТУ