Часто ми чуємо про те, що краща профілактика туберкульозу – це здоровий спосіб життя і хороший імунітет. А ось що мається на увазі під «хорошим імунітетом» і як його зміцнити – про це наша стаття.

Імунітет (лат. immunitas – звільнення, позбавлення від чого-небудь) – несприйнятливість, опірність організму інфекціям і інвазіям чужорідних організмів (у тому числі – хвороботворних мікроорганізмів), а також впливу чужорідних речовин, що володіють антигенними властивостями.

Ось що потрібно для підтримки хорошого імунітету:

1. Харчування – дуже важливий фактор.

Як кажуть, ми є тим, що ми їмо. Потрібно вживати, побільше, сезонних овочів і фруктів, причому ті овочі і фрукти, до яких ви звикли з дитинства (місцеві) вважаються більш корисними (збалансованими), ніж привізні.

У раціоні обов’язково має бути риба хоча б 4-5 разів на тиждень, краще відварна. М’ясо теж краще всього відварне або тушковане, а не смажене і копчене. Смажене м’ясо важче перетравлюється, а копчене містить канцерогени, що може через кілька років викликати рак.

Хліб потрібно вживати з добавками висівок або з цілісного зерна. Якщо ж їсте звичайний хліб, то його бажано підсушувати скибочками. Підсушений хліб легше перетравлюється, ніж свіжий, від якого можуть бути проблеми з животом.

Для здоров’я цукерки корисніше поступово замінити на природні аналоги: курагу, родзинки, папайю, чорнослив, інжир, сушені банани та інші фрукти. Всі вони солодкі і коштують не дорожче звичайних цукерок, але користі від них більше.

2. Вода.

Як відомо, наш організм на 2/3 складається з води, тому пити води потрібно не менше 1,5-2 літра в день і вона повинна бути чистою (прокипяченою, відфільтрованою, бутильованою).

3. Не паліть і не знаходіться поруч з людиною, що палить.

При пасивному курінні людина вдихає в 4 рази більше шкідливих речовин, ніж активний курець.

4. Повітря.

Здоровій людині потрібно проводити як мінімум 2 години на свіжому повітрі. Краще, якщо це буде прогулянка або будь-які інші активності (зарядка на свіжому повітрі, рухливі ігри). Також потрібно регулярно провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання.

5. Дуже допомагає загартовування.

Але тут головне – поступовість і регулярність. Можна почати з контрастного душу, поступово знижуючи температуру води, і потім перейти на обтирання / обливання холодною водою. Звичайно, під час лікування така міра ПРОТИПОКАЗАНА.

6. Дуже важливий позитивний настрій.

Потрібно постійно думати про своє одужання, представляти себе здоровим. Адже, як відомо, думка матеріальна. Потрібно наповнити своє життя позитивними емоціями – подивитися комедії, почитати книги, журнали, знайти собі хобі до душі.

7. Фізичні навантаження.

Для того щоб бути здоровим, м’язи повинні працювати. Краще навантажувати їх кожен день потрошку, ніж один раз на тиждень, на 2-3 години. Якщо людина лікується, фізичні навантаження повинні бути мінімальними, наприклад, ранкова зарядка.

8. Пізнання.

Дізнавайтеся щось нове кожен день. Вчені довели, що коли людина займається чимось новим і цікавим для себе, у неї підвищуєтьсяється настрій, а це, як відомо, добре впливає на імунітет. Так що намагайтеся постійно розвиватися, щось шукати і знаходити, розвивайте себе.

9. Віра.

Віра в усі часи творила чудеса. Важливо, щоб Ви самі вірили в своє одужання, а не тільки навколишні Вас люди. У цьому випадку успіх обов’язково прийде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МІФИ ПРО ЗМІЦНЕННЯ ІМУНІТЕТУ

ІМУНІТЕТ І ВІТАМІНИ