Поки ви читали заголовок, люди у всьому світі випили два мільйони чашок чаю. Хто ж з них отримав більше користі? Насправді вибрати кращий вид чаю неможливо. Всі вони благотворно діють на організм, але по-різному.

Ми розповімо про корисні властивості чорного, зеленого, білого, пуеру і улуна – тільки ці п’ять сортів професіонали чайних справ вважають справжніми. А ви вибирайте, який вам більше підходить.

1. Зелений

Зелений чай містить в 2 рази менше кофеїну, ніж чорний – тому йому краще віддавати перевагу при розладах сну, захворюваннях серця і вагітності (але в обмеженій кількості).

Зелений чай містить вітаміни A, B, B1, B2, B15, C, P фтор, калій, цинк, мідь, йод, фтор та інші корисні речовини. Це відмінне джерело антиоксидантів – речовин, які уповільнюють старіння. Напій виводить токсини і знижує ризик розвитку раку. А ще зелений чай вбиває віруси і грибки.

Читайте також:  Лікар назвав несподівану небезпеку походу в магазин для сердечників
2. Чорний

Чорний чай

Чорний чай збирають з тих же кущів, але сильніше обробляють: 80% окислення проти 10%. Сильна обробка надає листочкам більш насичений смак та колір, а ось корисні речовини забирає.

Але це не означає, що чорний чай марний. Напій багатий на вітаміни А, К, Р і В, амінокислотами, натрієм, магнієм, калієм, кальцієм, залізом, фтором, йодом, цинком і міддю.

У ньому багато кофеїну, тому при зниженому тиску чорний чай підходить більше, ніж зелений. Напій знімає шлункові спазми, зупиняє нудоту, зміцнює імунітет, підвищує опірність організму до різних інфекцій. А ще чорний чай бадьорить і піднімає настрій.

3. Білий

Чай для гурманів. Для нього годяться тільки молоді бруньки, вкриті білим пушком. Їх збирають вручну, тому білий чай може коштувати до 2000 $ за кг. Збирачам не можна курити, їсти часник, прянощі і алкоголь, щоб чайне листя не ввібрали в себе сторонні запахи.

Читайте також:  Як пов'язані стан артерій та ризик розвитку діабету: нове дослідження вчених

Бруньки обробляють мінімально (5-7% окислення), і в них зберігається найбільше корисних речовин. У білого чаю маса цілющих властивостей і найменше кофеїну в складі. Він зміцнює імунітет, очищає, вбиває бактерії і насичує організм корисними речовинами. А ще він відмінно знімає синдром хронічної втоми.

4. Пуер

Чай пуер

Листя для пуеру окислюють, а потім зберігають при високій вологості. Цей чай як вино – чим він старше, тим цінніше. У спеціалізованих магазинах можна знайти сорокарічний пуер, або навіть старше.

Китайці називають його засобом від ста хвороб. Напій дуже корисний для органів шлунково-кишкового тракту, його навіть дозволяють пити при виразці. Пуер знімає наліт зі слизових і покращує засвоєння їжі. Знижує ймовірність ракових захворювань, рівень холестерину і цукру. Добре виводить токсини, тому його рекомендують пити при отруєннях.

Читайте також:  Чому болить спина: причини, яких легко можна уникнути

А ще пуер бадьорить не гірше, ніж енергетик. Тільки без шкоди для здоров’я.

5. Улун

Улун окислюють лише на половину – по краях листя. Тому він такий же смачний, як чорний чай, і такий самий ароматний, як зелений. І коштує дорожче їх обох, оскільки домогтися потрібного ступеня окислення не так вже легко: під час обробки листя кожну годину акуратно перемішують і розминають, при цьому намагаючись не ламати.

В улуні міститься 400 видів корисних хімічних сполук: вітаміни С, D, E, K, B1, B6, B3, B12, кальцій, фосфор, залізо, йод, магній, селен, цинк, марганець та інші. Поліфеноли в листі улуна знижують активність ракових клітин. Чай покращує травлення, захищає від інфарктів і інсультів і виводить бляшки холестерину. А ще він допомагає впоратися з депресією, покращує стан шкіри і позбавляє від алергії.