ГоловнаНовини Здоров'яРак у людей буде зустрічатися все частіше

Рак у людей буде зустрічатися все частіше

Прогнозом на найближчі двадцять років поділилися експерти-онкологи з ВООЗ: згідно представленими ними даними, рак, незважаючи на прогрес в методиках його лікування, буде поширюватися все більш активно. Зростання поширеності раку помітно випередить зростання населення Землі, припускають фахівці в своїй доповіді на цю тему.

рак

У 2012 році в світі було виявлено 14 мільйонів нових випадків раку, йдеться в звіті співробітників Всесвітньої організації охорони здоров’я. У найближчі роки темпи появи раку будуть тільки рости, переконані вони. У ВООЗ прогнозують, що до 2036 року цифра нових випадків онкозахворювань зросте до 24 мільйонів.

Серед факторів, що сприяють стрімкому поширенню раку серед населення планети, медики виділили антропогенні обставини – забруднення повітря і навколишнього середовища. Також, на їхню думку, свій внесок в глобальний процес внесуть «масштабні» інфекції, такі як гепатити і вірус папіломи людини (ВПЛ). В якості інших причин вказані куріння неправильне харчування, нестача фізичної активності, вживання алкоголю і ожиріння, які стають все більш масовими в сучасному світі.

Читайте ще:  Медики назвали несподівані причини підвищеного тиску

Окремо представники ВООЗ зазначили факт тенденційно старіючого населення в розвинених країнах. За останні десятиліття кількість літніх людей росло всюди в світі, але в розвинених країнах їх особливо багато – більше 60% від усього населення похилого віку світу. З цим процесом корелюють зниження народжуваності і збільшення тривалості життя (в тому числі за рахунок досягнень і можливостей медицини).

Імовірність появи онкологічних захворювань істотно збільшується з віком людини. Якщо врахувати, що частка людей похилого віку буде лише неухильно збільшуватися, зростання виявлення раку стане цілком закономірним наслідком такого явища, вважають експерти.

Разом з тим вони вказали на те, що п’ятирічний рівень виживання для більшості видів раку помітно виріс з 2000 року. Але перш за все це стосується розвинених країн Європи і США.

Читайте ще:  З яких чоловіків виходять гарні батьки

Джерело: MedikForum