Вчені виявили, що одним із факторів, здатних вплинути на розвиток деменції, є наявність двох певних рис характеру у людини. Підвищену нервозність та низьку сумлінність фахівці пов’язали із прискореним зниженням когнітивних функцій.

Підвищена нервозність характеризується постійною тривогою, а сумлінність означає високу дисциплінованість та організованість. За словами психіатра Девіда А. Мерріла, постійний стрес може призвести до підвищення рівня кортизолу в організмі. А це, за його словами, викликає швидше скорочення мозку, яке пов’язують із ризиком хвороби Альцгеймера, передає Medical News Today.

Люди, які мають симптоми знижених когнітивних функцій, наприклад, погану пам’ять, все ще можуть вести звичайний спосіб життя і виконувати повсякденні дії. Цього ж не скажеш про хворих на деменцію. Зазначається, що близько 12–18% людей віком 60 років та старших мають легкі когнітивні порушення. При цьому приблизно у 10-15% їх розвивається деменція. Вчені захотіли зрозуміти, чи певні риси характеру можуть вплинути на прискорення зниження функцій мозку та розвиток деменції.

Для цього фахівці провели дослідження, вивчивши дані майже 2000 людей похилого віку. Визначення когнітивного статусу учасників проходило у три етапи. Спочатку вимірювався рівень порушень функцій мозку з урахуванням 19 тестів. На другому етапі нейропсихолог провів сліпу оцінку ступеня погіршення стану. Після цього досвідчений лікар особисто оглянув учасників.

У результаті вчені виявили, що в учасників з вищим рівнем сумлінності ризик погіршення когнітивних функцій був меншим на 22%. Таким чином, низький рівень сумлінності має негативний вплив на здоров’я мозку. Крім того, у учасників із підвищеною нервозністю шанси на розвиток проблем із мисленням, пам’яттю та пізнанням були збільшені на 12% згідно з дослідженням. Воно опубліковане в Journal of Personality and Social Psychology.

Автори дослідження зазначають, що люди з високим рівнем сумлінності та низькою нервозністю мають у запасі більше років до передбачуваного настання деменції. Наприклад, для 80-річної людини ці риси характеру збільшують життя без когнітивних порушень на два роки.