Чи дійсно холодний душ робить вас здоровими і щасливими?

За словами Уїлла Ахмеда, генерального директора фітнес-центру Whoop (Німеччина), крім медитації і фізичних вправ, холодний душ вранці, який сприяє концентрації уваги і піднімає настрій – «чим холодніше, тим краще».

Він не єдиний, хто переконаний в перевагах охолодження вранці. Вчені мають різні думки про вплив крижаної води на організм, але існує консенсус по ряду переваг.

Перевага № 1: холодний душ полегшує біль

Найпоширеніша користь для здоров’я – полегшення болю, пов’язане з крижаним купанням. Холод змушує звужуватися кровоносні судини, що робить больові відчуття менш явними.

Перевага № 2: регулює температуру тіла

Холод допомагає організму регулювати температуру до здорового рівня після занять спортзалі, що запобігає перегріванню.

Перевага № 3: швидке пробудження і гарний настрій

Дослідження показують, що холодний душ може поліпшити настрій. Він активізує симпатичну нервову систему, збільшує доступність ендорфінів і норадреналіну. Крім неспання від холоду ви відчуєте себе трохи щасливіше.

“У шкірі багато рецепторів холоду, холодний душ посилає електричні імпульси в мозок, що збільшують рівень норадреналіну. Він підвищує концентрацію уваги і викид ендорфінів, роблячи вас щасливими.”

Вмійте контролювати себе

Важливо зберігати холоднокровність, поки ви остигаєте. Контролюйте дихання, піддаючи себе впливу холоду – тільки так ви зможете скористатися користю, згаданою вище. Без почуття контролю настає легка паніка. Можливі наслідки – прискорене серцебиття, коливання серцевого ритму.