Видалення зубів мудрості або “вісімок” часто поширене, так як вони не є необхідними і не потрібні для нормального пережовування їжі людині. Фахівці розповіли, в яких випадках необхідно видаляти зуби мудрості.

Зуб мудрості – восьмий зуб в зубному ряду, званий ще “третім моляром” представляє з себе великий великореневий зуб. “Вісімки” можуть прорізатися у людей віком від 12 до 25 років. Незважаючи на проблеми і захворювання, до яких вони призводять, предки сучасної людини боялися їх видаляти. Згідно віруванням древніх людей, поява зуба мудрості означала, що його володар досяг як фізичного, так і духовного повноліття і відтепер його будуть вважати людиною, що має великий життєвий досвід.

Читайте також:  3 причини, чому чоловіки частіше стикаються із хворобами серця

Восьмі зуби мають низьку цінність для зубощелепної системи. Зуби мудрості здатні привести до пульпіту, карієсу і пошкодження сусідніх зубів. Останнє часто виникає через утруднене прорізування третіх молярів. Багато стоматологів рекомендують видаляти, оскільки вони можуть спричинити за собою гінгівіт, періостит, запалення ясен і сильні болі в області щік, горла, вуха.

  • Видалення восьмих зубів необхідне, якщо вони розташовані під яснами і не можуть прорізатися (у разі, якщо зуб мудрості залишиться, то це може стати причиною утворення кісти);
  • “вісімки” прорізалися частково; для зуба недостатньо місця;
  • є больові відчуття в районі зуба мудрості;
  • запалилися м’які тканини поруч з восьмим зубом;
  • утворилася пухлина;
  • з’явився карієс і почалося запалення ясен.
Читайте також:  При анемії та падінні рівня гемоглобіну потрібно перевіритись на рак

Експерти відзначають, від зуба мудрості не варто позбуватися, коли зуби здорові, немає запальних процесів, а “вісімка” правильно прорізалася і її розташування не заважає іншим зубам, не викликає болю, легко очищається під час гігієни порожнини рота. Фахівці радять регулярно відвідувати стоматолога, щоб уникнути проблем з зубами.

Джерело: МедікФорум