Будьте обережніше, випитий келих вина може погіршити прояв алергії.

Симптоми алергії. У зв’язку з сезоном алергії вчені з Данії попереджають, що вживання вина здатне давати такий незвичайний побічний ефект, як посилення алергічних симптомів.

Це, зокрема, продемонструвало дослідження, в якому взяли участь 5870 жінок. Підводячи його підсумки, фахівці констатували, що “люди, які вживають більше алкоголю, мають підвищений ризик розвитку алергічного риніту – запалення слизової оболонки носа”.

Менше застуд? Згідно з даними, опублікованими в BMJ Public Health, група з 899 чоловіків, що вживають вино, мала більш низький рівень застуди, ніж пацієнти, які ніколи не вживали алкоголь.

Читайте також:  Названі захворювання, причиною яких стають брудні руки

Пояснюючи цей незвичайний ефект, вчені висловилися про те, що дубильні речовини, які містяться в червоному вині, можуть мати противірусну дію, деактивуючи білки вірусів.

Падає якість сну. Випитий келих вина ввечері викликає у багатьох людей сонливість, тому напій також часто називають «неофіційним снодійним». Проте дослідження лондонського Центру сну показало, що алкоголь впливає на фази швидкого сну.

Зокрема, у другій третині сну ці фази майже повністю пригнічуються, тоді як в останній третині сну вони проявляються більш чітко. Останнє означає, що людина спить неспокійніше, частіше прокидаєтеся і більше не можете заснути.

Фахівці попереджають: якщо таким чином фази швидкого сну порушуються регулярно, продуктивність пам’яті і здатність концентруватися можуть істотно знизитися. Крім того, послаблюється імунна система і порушується обмін речовин. Подумайте про це, перш ніж взятися за черговий келих вина.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News