Щоб звернути назад процес старіння, необхідно частіше піддавати організм позитивному стресу, вважає гарвардський генетик, доктор біологічних наук Девід Сінклер. Вчений назвав найпростіші способи забезпечити його.

За словами біолога “рушійною силою процесу струшування є відсутність позитивного стресу, що випробовується тілом”. Одним з найбільш показових прикладів позитивного стресу, біолог називає заняття спортом. В ході тренувань організм може відчувати дискомфорт, але результат перевершує його багаторазово – людина зміцнює здоров’я, уникає ожиріння, здобуває моложавість.

У той же час існують більш прості способи уповільнити старіння, ніж спорт, який вимагає часу і грошей, – зауважує Гарвардський дослідник.

Спосіб 1: споживати менше калорій. Не надто тривале голодування є ще одним прикладом позитивного стресу, що сприяє процесам оновлення клітин і деякому омолодженню. Останнім часом з цією метою все частіше рекомендується переривчастий пост, коли їжа приймається тільки обмежена кількість годин на добу.

Доктор Сінклер вважає «що»найпростіший спосіб домогтися довголіття без необхідності постити – це просто з’їдати менше калорій в цілому”.

На його думку, дотримуватися низькокалорійного харчування найкраще допомагає вегетаріанський раціон. Самі ситні овочі містять менше калорій, ніж стейки.

Спосіб 2; вживати яскраві плоди. Ще одна ідея біолога: запобігти старінню допомагають органічні продукти, що піддавалися стресу, – овочі і фрукти з яскравою шкіркою.

“Яскраве забарвлення плодів є показником того, що вони виробляли «молекули ксенохормезіса», що дозволяли їм вистояти і дозріти всупереч небезпекам навколишнього середовища. Ці речовини активують наші сиртуїни, що надають організму додатковий імпульс для довголіття”, – пояснює вчений.

Спосіб 3: вплив холодом. Доктор Сінклер констатує: для збільшення тривалості життя і захисту від раннього старіння організму корисно відчувати сильні морози. Під впливом сильного холоду тіло активізує вироблення бурого жиру, вкрай корисного для підтримки хорошого здоров’я і стрункості.

“Бурий жир змушує організм інтенсивніше спалювати білий для виробництва енергії і виділяти білки, які важливі для продовження життя. Однієї хвилини екстремально низької температури може бути достатньо, щоб викликати таку реакцію”, – підказав експерт.